Reklama

Ślubowanie celników. Prawie parytet [ZDJĘCIA]

20 marca br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu odbyło się ślubowanie 46 funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, rozpoczynających służbę w strukturach podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej. W tym gronie znalazło się 20 kobiet.

Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadkomisarz Krzysztof Basak. Słowa przysięgi w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu wybrzmiały w tym roku po raz kolejny: „Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza służby celno-skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej”[paywall].

Jak już wspomnieliśmy, wśród ślubujących 46 funkcjonariuszy było 20 kobiet i 26 mężczyzn. Trafią oni do służby m.in. w drogowych przejściach granicznych w: Medyce, Korczowej, Budomierzu, Krościenku oraz kolejowym przejściu granicznym Przemyśl – Medyka.

Reklama

Dyrektor IAS w Rzeszowie pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji. Jak podkreślił, dwuletni okres służby przygotowawczej to czas intensywnej nauki i praktycznego przygotowania do wykonywania obowiązków służbowych.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/04/2024 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama