20 marca br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu odbyło się ślubowanie 46 funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, rozpoczynających służbę w strukturach podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej. W tym gronie znalazło się 20 kobiet.
Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadkomisarz Krzysztof Basak. Słowa przysięgi w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu wybrzmiały w tym roku po raz kolejny: „Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza służby celno-skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej”[paywall].
Jak już wspomnieliśmy, wśród ślubujących 46 funkcjonariuszy było 20 kobiet i 26 mężczyzn. Trafią oni do służby m.in. w drogowych przejściach granicznych w: Medyce, Korczowej, Budomierzu, Krościenku oraz kolejowym przejściu granicznym Przemyśl – Medyka.
Dyrektor IAS w Rzeszowie pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji. Jak podkreślił, dwuletni okres służby przygotowawczej to czas intensywnej nauki i praktycznego przygotowania do wykonywania obowiązków służbowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze