Reklama

Służą zdrowiu i ludzkiemu życiu [ZDJĘCIA]

Miejscem wyjątkowej uroczystości była 11 maja restauracja „Perła Przemyśla”. W lokalu zebrali się przedstawiciele wyższego i niższego personelu Szpitala Wojewódzkiego im. św. Ojca Pio, by świętować nieco spóźniony Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Święto to przypada wprawdzie w kwietniu, ale ze względu na fakt, że zbiegło się z okresem świątecznym, obchody zdecydowano się przełożyć na później. Stały się one okazją do podziękowania i uhonorowania zasłużonym pracownikom placówki.

Łącznie 41 z nich –reprezentujących różne stanowiska i grupy zawodowe – odebrało tego dnia Złote Medale za Długoletnią Służbę oraz Złote i Srebrne[paywall]  Krzyże Zasługi (lista wyróżnionych w ramce). Aktu dekoracji odznaczeniami dokonała wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, dziękując za ofiarną pracę na rzecz drugiego człowieka, codzienny uśmiech i życzliwość dla pacjentów oraz niesienie nadziei w trudnych momentach.

– Nie ma piękniejszego zawodu, jak ten, który w swoim wymiarze niesie pomoc drugiemu człowiekowi, zwłaszcza wtedy, gdy ratuje jego zdrowie i życie – podkreśliła.

Reklama

Dewizę przemyskiego szpitala – służyć życiu ze wspaniałomyślnym entuzjazmem – przywołała z kolei jego dyrektor Barbara Stawarz.

– Jest mi niezmiernie miło, że możemy dzisiaj wspólnie celebrować Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Wszyscy jesteśmy bardzo ważni i stanowimy istotne ogniwo w całościsystemu ochrony zdrowia. Chcemy być postrzegani jako zespół ludzi zintegrowanych wokół człowieka chorego, cierpiącego, któremu – oprócz pomocy medycznej – poświęcamy czas na rozmowę, okazujemy życzliwość i szacunek. Zdajemy  sobie  sprawę  z niedoskonałości, ale cały czas pracujemy nad poprawą  i dążymy do  jak najlepszych standardów i świadczeń medycznych. Dziękuję wszystkim Państwu razem i każdemu z osobna. To my wszyscy tworzymy zespół jedyny w swoim rodzaju i jestem przekonana, że wspólnie możemy wszystko zdziałać dla dobra naszych pacjentów i szpitala – zwróciła się do przedstawicieli szpitalnej kadry szefowa placówki przy Monte Cassino.

Reklama

Gratulacje skierowali w ich stronę także obecni na wydarzeniu:  prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, sekretarz powiatu przemyskiego Jerzy Góralewicz i członek zarządu województwa podkarpackiego Anna Huk. Pierwszy z wymienionych podziękował w imieniu mieszkańców ziemi przemyskiej za opiekę świadczoną na rzecz pacjentów. Wspomniał też o widocznych na co dzień zmianach w szpitalu, które – jak stwierdził – wielu mieszkańców z pewnością docenia.

Wyjątkowej oprawy nadał wydarzeniu wieńczący je występ zespołu muzycznego działającego przy klubie garnizonowym 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, pracującego na co dzień pod kierunkiem Elżbiety Bernatek.

Reklama

Odznaczeni pracownicy szpitala:

Złoty Krzyż Zasługi – Maria Chodorowska, Srebrny Krzyż Zasługi – Piotr Szremski, Paweł Trojnar, Medal Złoty za Długoletnią Służbę: Irena Banasiewicz, Teresa Bereś, Zdzisława Bosakiewicz, Barbara Bożek, Małgorzata Chomka, Janina Chudoment, Halina Czarnacka-Dudzik, Janusz Daćko, Teresa Deptuch, Danuta Domańska, Monika Fiedosewicz, Jerzy Fil, Barbara Fudali, Barbara Grad, Elżbieta Hajduk, Jerzy Kaczmarz, Lucyna Kądziołka, Brygida Kwitek, Teresa Lach, Zdzisława Laskowska, Bożena Markowska, Mirosława Mazur, Anna Mongard, Renata Musak, Beata Ner, Adam Półchłopek, Grażyna Sapuła, Małgorzata Siry, Małgorzata Siwiecka, Andrzej Stadnik, Genowefa Stankiewicz, Barbara Szozda-Gross, Anna Szybiak, Tadeusz Szymański, Tadeusz Ślimak, Anna Trojnar, Arkadiusz Wilczak, Stanisław Żaczek.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama