Choć na ostatniej sesji rady gminy przyjęto kilka ważnych uchwał, między innym i tę zwiększającą deficyt budżetowy, czy przyznającą ponad 440 tys. zł dotacji na remont drogi powiatowej w Łazach, to najmocniej wybrzmiała cisza, jaka zapadała po stronie sterników gminy po kolejnych pytaniach radnych i sołtysów.
Choć w stosunku do poprzedniej kadencji układ sił w radzie zmienił się znacząco, temperatura obrad pozostała na wysokim poziomie. 19 czerwca radni gminni mieli do podjęcia kilka ważkich decyzji. Najważniejsze dotyczyły wydatków i poziomu deficytu budżetowego. Frakcja rządząca w gminie, korzystając z mandatu przyznanego jej przez wyborców, przegłosowywała kolejne uchwały, ale liczne zmiany budziły zainteresowanie, a niekiedy sprzeciw opozycyjnych radnych. Zadawali więc pytania, co z kolei zrodziło dyskusję o formule prac rady[paywall].
– Nie chcemy się lansować, ale nas wybrali ludzie i pewne rzeczy mieszkańcom trzeba wyjaśniać. Każdy z nas dostał projekty uchwał i każdy to sobie mógł przeczytać. To, że pani skarbnik na komisji znów odczyta to, co ja dostałam wcześniej, to nie jest żadna nowość – krytykowała rzeczywistość rady Ewa Jaromi-Świerk.

Jak się okazało, kwestia produkującego mięso kolosa wróciła raz jeszcze. W wypowiedzi sołtys Zaleskiej Woli Barbary Sługockiej, właśnie w kontekście planowanej przez Gobarto inwestycji, padło kilka ciężkich oskarżeń pod adresem wójta Szylara. Pani sołtys relacjonowała przebieg spotkania wójta z radą sołecką, na której w jej opinii B. Szylar zachowywał się nieprofesjonalnie. – Panie wójcie zniesławianie, pomawianie, oszczerstwa, naruszanie dóbr osobistych to przestępstwo! – mówiła wyraźnie poddenerwowana pani sołtys. Jej wystąpienie wyrażało przede wszystkim rozczarowanie brakiem zaangażowania urzędu gminy w zablokowanie kontrowersyjnej inwestycji fermy rozpłodowej planowanej właśnie w Zaleskiej Woli. Odpowiedzi na te zarzuty B. Sługocka nie usłyszała, a jej wystąpienie zakończyła kontrowersyjna sytuacja, którą pani sołtys spuentowała: – Panie wójcie, proszę się nie śmiać, ja to wszystko mam nagrane!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po co wójt miał się odzywać! Przecież on niczego nie kuma! Ciemny naród go wybrał więc nie musi się wysilać!
Co chcecie od wójta. To taki mądry człowiek. Oczytany, świetny mówca, organizator piersza klasa - po prostu kryształ.
Tak na sesji slychac jak wojt się meczy czytając sprawozdanie !!!!!
Przestańcie pieprzyć ,za tamtego wójta było zajebiście .Nic nie było ,na nic pieniędzy nie było szkoły do zamknięcia ,ten przynajmniej dużo zrobił .
Tak obecny wojt to się nabudowal!! Nie może dokonczyc tego co zaczal poprzednik o obecnie przetarg na rozbudowę oczyszalnie w Swietym i kanalizacje w gminie to kpina!! 4 przetarg?! a szkol nie zlikwidowal a obsadzl rodzina radnych a i w swietlicach również!!!
Co to ma być za inwestycja ,która nie przyniesie dochodu gminie .Coś tu jest nie tak . A obrażać ,straszyć i pomawiać ludzi to Wójt doskonale potrafi ,w ktońcu ktoś głośno o tym powiedział .
Szanowni pismaki. Obecny pan Wojta miał trzech kondrkandydatow i wcuglach znimi wygrał.Rozpoczoł pierwszą kadencje od pracy mieszkancy podsumowali go głosami przy wyborach II kadenci. W dwlszym czasie pracuje, na głupie pytania nie odplowiada, sami widzicie jak ciemna jest pani radna,ktora niewie oco chodzi w czasie sesji,pyta i co,bo sie niezna,ktos napisze kobiecie co ma mowic, gdyby sie odrobine znała to by głupich pytan nie zadawala,a że jest przeciwko organizacji DniaDziecka to widac.Wojt chcac składac wnioski pod inwestycje musi mniec zabespieczone srodki finansowe,ale to mondry zrozumie napewno nie Ciemnogrut,pozdrawiam madrych i inteligentnych
bardzo "mondry" jak i ty "ciemnogrucie"
Taki jesteś madry"! przeczytaj te twoje wypociny i zobacz ile bledow zrobiles!! Wojt zrobil sobie prywatny folwark z gminy i dobrze ze sa radni co pytaja!
Dobrze Pani radna robi ,dzięki niej mieszkańcy gminy trochę się dowiedzą co i jak, i ma do tego prawo .Ludzie o niczym nie są informowani ,a ciemnogród wybrał takiego Wójta ,który obiecywał gruszki na wierzbie
Bardzo dziwna sprawa z tą chlewnią . Zezwolać w swojej gminie ,ludziom pod domami budować tak ogromną chlewnie ,dewastować środowisko ,skarzać wody gruntowe ,pozwolić żyć ludziom w smrodzie, oddychać azotanami i innymi szkodliwymi gazami i nic z tego nie mieć ,nie będzie nawet podatku? Tą sprawą powinna prokuratura się zainteresować .
Hm, a jakie znaczenie dla sprawy ma kolor fryzury pani sołtyski?
Wygrał....fakt.....Ale jak ???? Za tonę węgla, za inne rzeczy ...przecież wszyscy wiedzą jak zdobywał głosy....nie chce tutaj pisać o tym ale gdyby to był człowiek z honorem to sam by się poddał do dymisji, ale boi się powrotu do lasu.....sami mieszkańcy Skoloszowa plują mu w twarz .....
Niekumaty spod znaku Abcd, Dobry, Kolorowe , a co Wójt może zezwalać, czy zabraniać komuś budować. Na swojej działce kupionej od prywatnej osoby a nie od Gminy ktoś występuje o warunki zabudowy do Gminy uruchamia procedurę inwestycyjną, zbiera stosowne pozwolenia i opinie od nakazanych prawem instytucji i jak ma wszystko to buduje.. WÓJT DZIAŁA JAK NAKAZUJE PRAWO A TY JAK MYŚLISZ INACZEJ PODAJ DO PROKURATURY, TYLKO NIE ZAPOMNIJ SIĘ PODPISAĆ I NIE UKRYWAJ SIĘ POD WIELOMA POSTACIAMI PISZĄC NA FORUM.
Swojak bzdury opowiadasz musisz koniecznie zagłębić się w sprawę i wtedy możesz śmiało pisać ,że działa zgodnie z prawem . Ludzi ma za nic . Ciekawi mnie tylko co takiego pani sołtys nagadał ,jakie to ciężkie oskarżenia .Straszonko było żeby ją usadzić ,żeby cicho siedziała bardzo nie ładnie ze strony wójta
Swojak lub może Kufel tu abc....... Przed wyborami chodził od domu do domu i obiecywał wszystko a teraz nie słucha swoich wyborców! Wiadomo......prawa należy przestrzegać ale tu chodzi o zwykłą ludzką przychylność! Nie powinien utrudniać innym życia!
Szacun dla pani sołtys! stanela na drodze do wielkich interesow! Jak powstanie ta chlewnia to mieszkancy mogą się wyprowadzać! trzeba ich wspierać a nie obrazac i straszyć! Wojt i radni nie mogą przekladac swoich interesow nad interes mieszkancow!
Do Abc, gs- pytanie w jaki sposób Pan Wójt utrudnia życie ? czy to inwestycja Wójta a może gminna ? zapomniałeś a może udajesz że nie pamiętasz jak w każdej wsi były hodowane tuczniki , maciory konie i krowy i jakoś azot nie spowodował zagrożenia ekologicznego, teraz "nowobogackim" śmierdzi a obcym właśnie skażonym żarciem kupionym w marketach się objadasz i smakuje ? trujesz siebie i rodzinę.
Mam wrazenie ze już kiedyś zadawales takie pytanie na forum! widać jakie masz blade pojecie o rolnictwie i hodowli zwierzat! Ulokowanie tylu macior w jednym mniejscu to bomba ekologiczna! a wojt nie powinien przyjmowac zadnch darowiz od tej firmy nawet na tak szczytny cel jak dzień dziecka ! BO TO JEST JUZ LOBBING!!!!
PAN WÓJT powinien stać po stronie mieszkańców i tyle na ten temat! Oni go wybrali i ma robić tak jak oni chcą! Co z niego za facet że potrafi grozić i zastraszać kobietę! A ten kto tak pięknie stawia kontrę chyba nawet wazeliny nie potrzebuje! Pozdrawiam serdecznie
No i wyszło szydło z worka bo wam nie chodzi o Zaleską Wolę tylko o to, że obecny gospodarz robi bardzo udane uroczystości gminne w tym Dni Dziecka do tego darmowe w przeciwieństwie do poprzedników wie coś na ten temat poprzednia skarbnik. Co do darowizny ty też możesz dać darowiznę na rzecz Gminy i Wójtowi nic do tego. Ciebie stać tylko na narzekanie, jak ktoś na tym forum wcześniej napisał, ostatnie wybory zweryfikowały czy mieszkańcy chcą starego układu , czy nowego czy obecnego ? Z kretesem przegraliście i teraz jęki. Psy szczekają karawana jedzie dalej...
Czytaj ze zrozuminiem! sposób pisania i wypowiedzi sugeruje ze jesteś wielkim fanem wojta i żadne argumety do ciebie nie trafiają !!!
Zgrozo Boże widzisz i nie grzmisz na te układy w gminie ,pomijając Panią sołtys i budowę chlewni gołym okiem widać jak cudownie rozwijają się miejscowości w których wójt ma swoich przydupasów ,a reszta miejscowości kozie z d.....y wyleciała .NORMALNY zastanów się co piszesz .
OBOJETNY zapomniałeś dodać ,że do tych miejscowości wsadza się siedzące interesy
Możemy tak odbijać piłeczkę ty twierdzisz że jestem fanem Pana Wójta, to samo mogę powiedzieć o Tobie że mówisz Wójtowi nie bo nie a nie patrzysz na argumenty. Zasadniczym argumentem była wygrana z poprzednim wójtem który "rządził" 22 lata a wostatnich wyborach pokonał kontrkandydatkę bo skarbnik byłego wójta, nowego kontrkandydata którego poparła tylko jego rodzinna miejscowość o trzecim nie będę nawet wspominał. To jest siła argumentów. Zobacz na wysokość budżetu 2014 roku zaledwie powyżej dwudziestu paru milionów a po czterech latach Pana Szylara ponad pięćdziesiąt milionów to są argumenty i tak rozumie to zdecydowana większość mieszkańców gminy a wasza garstka dalej niech narzeka, powtórzę "psy szczekają karawana jedzie dalej",,,
Pisowski wójt super kampanie robi partii PIS Ciekawe jak odniosą się do jego zachowania pisowskie władze na wyższym szczeblu . Przynosi wstyd i to nie pierwszy raz
Argumenty proszę bardzo, powiadasz 20 milionow, wybudowana od podstaw szkola wraz sala wNienowicach , sala gmastyczne Skolszow, Swiete, Dunkowice, Ostrow, kaplice cmentarne w Nienowicach ,Ostrowie Chotyncu ,budynek klubu LKS Skolszow, switlice 50 milionow ico powstalo?
Proszę posłuchać, do ciebie nie trafia siła argumentów ty wolisz argument siły. Dyskusja z tobą to jak mówienie do osoby niesłyszącej. Dobrze że trzy czwarte mieszkańców myśli podobnie jak ja, bo nie mają w oczach obłędu zemsty tylko dobro mieszkańców. Przykłady: w Ostrowie był jeden radny z komitetu Wójta, jest dwóch w Sośnicy była jedna radna od Pana Wójta, jest dwoje radnych, Korczowa radny od Wójta i tak 12 radnych na 15 tu wybrali mieszkańcy Gminy od Wójta . Czyli jak ocenili dotychczasową działalność, myślę że dobrze a ty dalej swoje. Tyle i aż tyle. Przekonanych nie należy przekonywać a nie przekonanych takich jak ty nic nie przekona ...no może argument siły ale nie można upadać do twojego poziomu.Rozczarowana,Abcd,Dobry,Kolorowe,gs, zmieńcie nick. Psy szczekają karawana jedzie dalej...szkoda mojego czasu jadę na ZEG...
Nie na zeg poligloto tylko na zek a jutro do lekarza......
Swojak ludzie ,którzy służą swojej ojczyźnie wypowiadają takie słowa BÓG,HONOR I OJCZYZNA BOGA wójt ma jak potrzebuje głosów ,jest bardzo hojny dla kościoła ,ale ile w tym naprawdę jest Boga sam niech się uderzy w pierś HONOR pewnie nie ma pojęcia co to honor skoro robi takie rzeczy OJCZYZNA no wszyscy widzimy jak traktuje ludzi jest podział w gminie nie da się tego ukryć . Ojczyznę tworzymy wszyscy nie dzielimy narodu ,a tu ewidentnie widać podział
Niczego jednak człowiecze nie zrozumiałeś, pamiętaj "nie wzywaj Pana Boga nadaremno" i "kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem", masz dużo tupetu albo wręcz głupoty aby Panu Szylarowi zarzucać braku Boga, , honoru i działań przeciwko mieszkańcom naszej Ojczyzny. Piszesz o dzieleniu, to mieszkańcy wybrali go w demokratycznej większości i to wy staracie się dzielić społeczeństwo tylko na całe szczęści mizernie to wychodzi . Czy ty w ogóle rozumiesz? Mocno się zastanów zanim obrzucisz Wójta czy kogokolwiek błotem. Dobro czynione wraca ale zło także więc uważaj. Pan Szylar i tak jest pobłażliwy bo ja na jego miejscu pozwał bym za takie słowa.
Swojak o jak prawda boli ,,Ja do sądu bym pozwał ,,,wszyscy potraficie tylko straszyć
Zanim literki poskłada to się sprawa przedawni.
Odwagę masz bo uważasz że jesteś anonimowy, mocno się mylisz. Prawda ? o jakiej ty prawdzie piszesz, masz odwagę jak zrobił zle to są instytucje do tego, ale się podpisz heroju. Mocny jesteś w ukryciu, zza węgła, skąd my to znamy.
Widzę że 31.128.16.227, Abcd, dobry, kolorowe, akuku dwoi się i troi, ale ksywa akuku pasuje ci najbardziej. Dodaj sobie a kuku na muniu i przeczytaj w słowniku bo u nas w Polsce tak się mówi na takich jak ty, miłej nocy i przemyśleń.
Dlaczego dwoi i troi prawda się pisze ????miłej nocy
Swojak jaki bystry jesteś wszystko co czytam nie wygląda na to żeby ta osoba miała kuku na muniu . I nie strasz ludzi że nie są anonimowi po to są te komentarze żeby się wypowiadać. czemu sie tak stresujesz złość piękności szkodzi
Swojak przy kawie w jednym miejscu może siedzieć 5 osob i wszyscy będą mieć..... 227. Pozdrawiam
Wracam na forum i widze ze swojaki zaczynają straszyć sadem!! Co nerwy puscilly?! już prezes gospodarki komunalnej wraz z wojtem podali kontrkadydata wojta do prokuratury przed wyborami ! Były prezes się odwolal i wygral a ciag dalszy nastapi! tak bym był ostrozny z tymi sadami!!!!
Kolejny "mundry" się odezwał, widzę że stosujesz zasadę Josepha Goebbelsa "kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" niestety nie przewidziałeś najważniejszego że mieszkańcy Gminy Radymno to w zdecydowanej większości wspaniali i mądrzy ludzie. Paru oszołomów takich jak ty nic nie znaczy. Poczytaj kodeks postępowania karnego , a następnie pisz o Prokuraturze, Sądzie , odwołaniach, wygranych. Daj sobie spokój bo tylko się kompromitujesz. Przeczytaj jeszcze raz wszystko co napisałem na tym forum od początku to może coś zrozumiesz ale wątpię. Ja wiem że zżera cię bezsilność i frustracja.
Udaj się do lekarza pierwszego kontaktu i on cie dalej pokieruje!
Dla ciebie nie ma już ratunku, nie tylko lekarz rodzinny ale i inni specjaliści zatrudnieni w szpitalu na ul. Kościuszki ci nie pomogą, więc żyj wybujałą wyobraznią.
Hohoho psychiatra- jakie to żenujące jak argumenty obronne się kończą cudowni i nieskazitelni ,najlepsi i najmądrzejsi gdybyście nic na sumieniu nie mieli na forum byście nie siedzieli
Bardzo intrygująca sprawa z tą chlewnią . Dlaczego Wójt nie chce rozmawiać o tym z mieszkańcami ? Dlaczego za wszelką cenę robi z tego temat tabu ?
Do NORMALNEGODzieki za pozdrowienia bo tak sie sklada ze jestem madra i inteligentna.A to gosciu Normalny ciebie nie dotyczy.I powiem ci jescze ze troche masz braki w wyksztalceniu i inteligencji, bo nikt nie pisze mi pytan, przeciwna organizowaniu dnia dziecka nie jestem,a madre pytania zadawac kazdy moze tylko nie kazdy jest w stanie jest na nie madrze odpowiedziec i w tym jest cale sedno sprawy.Z zyczliwoscia proponuje Ci NORMALNY nie pisz komentarzy bo twoja pisownia swiadczy o bardzo niskim wyksztalceniu a blyskotliwosci juz nie wspomne.
Wójt to najpierw niech się zapozna ze słowem wniosek, a ty słodziaku to lekcja polskiego w pierwszej kolejności!!!!!!!
Naucz się pisać analfabeto, a może to Wójt pisze....ha ha Chyba tak
Każdy wie że Wójt to człowiek który powinien przede wszystkim nauczyć się czytać, On jest zwykłą marionetką. Nie czytaty i nie piasty, no ale cóż.....A Pan Tomaszewski niech się zabierze do pracy A nie gwiazdożyć, broni wójta bo ma w tym swój interes. A co ze sprawą Pani sekretarz ??? Dlaczego nie było jeszcze rozprawy w sądzie...?? Urzędnik który ma ponad 1,5promila dalej pracuje i śmieje się Wszystkim w twarz. Tak właśnie działa ich prawo i sprawiedliwość....Chcą uciszyć sprawę, zwykły Kowalski już dawno by siedział.. Ciekawe czy tego dnia co zatrzymali Panią sekretarz , poszła do pracy ? Bo raczej tak ....czyli pracowała pod wpływem....Ta Gmina to jeden wielki cyrk A Wójt to klown nr 1
Po co wójt miał się odzywać! Przecież on niczego nie kuma! Ciemny naród go wybrał więc nie musi się wysilać!
Co chcecie od wójta. To taki mądry człowiek. Oczytany, świetny mówca, organizator piersza klasa - po prostu kryształ.
Tak na sesji slychac jak wojt się meczy czytając sprawozdanie !!!!!