Nie słabną echa konsultacji przeprowadzonych przez pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z mieszkańcami Przemyśla, gminy Przemyśl, Radymna w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Przemyśla. W Przemyślu utworzyły się dwa komitety protestacyjne, jeden w Tarnawcach. Ósmego sierpnia, o godzinie 15.30 protestujący mieszkańcy ulicy Węgierskiej zapraszają na spacer badawczy od starego browaru przy Węgierskiej po Lipowicę.

Do 29 lipca br. mieszkańcy Przemyśla i gminy Przemyśl mogli się ustosunkować do planów budowy zachodniej obwodnicy miasta.
Mieli na to niecałe dwa tygodnie od 14 i 15 lipca – terminu spotkań konsultacyjnych z przedstawicielami GDDKiA. Mimo to natychmiast utworzyły się komitety protestacyjne.
Mieszkańcy Lipowicy, Węgierskiej, Prałkowiec zdecydowanie sprzeciwiają się planom puszczenia zachodniej nitki obwodnicy przez ich osiedla. Gdyby przeszł[paywall] a ta wersja, do wyburzenia będzie co najmniej kilkanaście domów. Trudno też przewidzieć, przy ilu domach trzeba będzie postawić ekrany dźwiękowe i ile wykonać rozjazdów.
Z kolei mieszkańcy Tarnawiec bronią ekologicznej niepowtarzalności swoich terenów.
– Dwudziestego szóstego lipca spotkaliśmy się z prezentem Przemyśla Wojciechem Bakunem. Rozmawialiśmy ponad dwie godziny. Prezydent jest za budową zachodniej obwodnicy. Jego zdaniem przyczyni się ona do rozładowania korków w centrum miasta. Merytoryczną ocenę planowanej inwestycji zlecił pracownikom Biura Rozwoju Miasta Przemyśla. Zebraliśmy 152 petycje protestacyjne. Wiele osób deklarowało internetowe wyrażenie swojego sprzeciwu – informuje przewodniczący Komitetu: Stop Zachodniej Obwodnicy Przemyśla w Granicach Miasta Tomasz Wikiera.
– Ósmego sierpnia, na godzinę 15.30, zapraszam wszystkich chętnych na spacer badawczy od starego browaru przy Węgierskiej po Lipowicę. Chętni naocznie przekonają się, jak i przez co przebiegać będzie ewentualna nitka zachodniej obwodnicy w przypadku puszczenia jej od Żurawicy, przez Lipowicę, Węgierską, przez San po Prałkowce, Grochowce, Krówniki. Wskazane solidne obuwie. Zachęcam. Ósmy sierpnia, godzina 15.30, stary browar przy Węgierskiej – zaprasza Witold Kowalski, były senator RP, włączający się w pracę Komitetu: Stop Zachodniej Obwodnicy Przemyśla w Granicach Miasta.
– My zebraliśmy około 500 podpisów pod protestem przeciwko wersji zachodniej obwodnicy zaproponowanej przez przedstawicieli GDDKiA, a zakładającej jej przelot na wysokości Lipowicy. Przedstawiliśmy własny pomysł omijający granice Przemyśla. Chcemy się wprosić na spotkanie do prezydenta Przemyśla, jak również zamierzamy przekonać przewodniczącego Rady Miasta Przemyśla Macieja Kamińskiego, aby przedstawicielom Zarządu i Komitetu Społecznego Lipowica – Obwodnica udzielił głosu na najbliższej sesji. Zaprezentowalibyśmy wszystkim radnym naszą ocenę sytuacji – informuje Piotr Krzeszowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Lipowica, wspierający działania Społecznego Komitetu Lipowica – Obwodnica.
– My wysłaliśmy 329 petycji. Przygotowujemy kolejne spotkanie z mieszkańcami, aby naradzić się nad dalszymi działaniami. Jesteśmy bardzo poruszeni całą sprawą – dodaje sołtys Tarnowiec, wpierający działania Stowarzyszenia Aktywna Dybawka.
Na kwiecień przyszłego roku przedstawiciele GDDKiA zapowiedzieli prezentację szczegółową planowanej zachodniej obwodnicy Przemyśla.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Będzie można podziwiać piękne widoki jadąc ta droga
Lubię gdy moje miasto się rozwija..Zachodnia obwodnica P-śla to droga na którą czekają mieszkańcy..Dobry wariant został wybrany Żurawica->Lipowica-> ul.Wołodyjowskiego->ul.Węgierska->Nowy Most na Sanie->Prałkowce->Nowe przejście graniczne Malhowice!Mieszkańcy P-śla są wdzięczni za ten wybór..
Bardzo dobrze,ze powstały komitety protestacyjne.Walczcie o swoje i swoje dobro do końca.Niszczenie jednych w interesie drugich to zwyczajna podłość.Trzeba być wyjątkowo cynicznym by obwodnicę miasta prowadzic w gęsto zamieszkałym terenie.Jak można tak niszyć dorobek całego życia a w niektórych przypadkach pokoleń by przeprowadzić drogę,którą z powodzeniem i to dla dobra wszystkich przeprowadzić praktycznie przez tereny nie zamieszkałe i nie czyniąc nikomu krzywdy.
Tadeusz nie przetłumaczysz tego ""GOŁODUPCOM ""/ bo oni tego nie kumają/ bo całe życie z pokolenia na pokolenie siedzą tylko na KOMORNYM lub po 1990 r na garnuszku w MOPS albo w BLOKOWISKACH nie mając nic własnego ,bo pewnie przez lata przehulali własne zarobki lub nigdy nie troszczyli się o to by mieć coś własnego.
Mam nadzieję że pod czas tego spaceru pozbierają śmieci,przynajmniej jakiś pożytek z tego będzie .
Super sprawa obwodnica, będę sobie nią spacerowała codziennie z wnukami. Już nie mogę się doczekać kiedy powstanie.
Tadeuszu a według ciebie który wariant obwodnicy jest najlepszy? Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Sam obstaję za zmodernizowanym wariantem nr 4 z dwoma mostami na Sanie i omijając Lipowicę dalej przez Kuńkowce i Tarnawce zgodnie z wariantem nr 1 do ronda na Słowackiego. Nawet nie chodzi o to że ludzie stracą domy bo otrzymają rekompensatę, sam oddałbym swój dom z PRLu na ten cel jakby tego chcieli. Zwyczajnie totalną głupotą jest pchać się z obwodnicą w tereny gęsto zabudowane, niszcząc tym tereny mieszkaniowe miasta i przedmieści...
Marysiu.Zapomniałaś dodać, ze Twoje dzieci są jeszcze w przedszkolu.A wnuki to daleka nawet bardzo daleka przyszłośc.
Do OLA Żalisz się czy zazdrościsz .Spróbuj tego siedzenia na zasiłku np przyznanym na 6 miesięcy 70 zeta . Życzę powodzenia w przetrwaniu 30 lat .
Chcą mieszkać w mieście ale żeby było jak na ich wioskach , z których uciekli .Miasto musi się rozwijać i koniec . Jak się nie podoba to wyprowadzić się w Bieszczady tam będzie cisza i spokój .
Widzę cie tu przyjacielu któryś raz i szczekasz bardzo głośno mimo że jie rozumiesz problematyki jaka tu występuje. Z tego co zrozumiałem tu nie chodzi o nie wybudowanie tej obwodnicy tylko o jak najmniejsze zniszczenia względem ludności na chwilę obecną przy samej ulicy węgierskiej to jest ok. 16-20 domów czyli z lekka licząc 100 osób które muszą zostać przesiedlone spoko. A wiesz co istnieje możliwość ominięcia tego u usunięcia 4 maxymalnie 5 budynków nadal będziesz głośno krzyczał panie z opcji Jarka? Tak bardzo Ci zależy na cięciu wstęgi przez Pinokia który nas usiedlil w domu na grubo ponad rok? Jeśli tak to przemysl przynajmniej to że w tej okolicy idzie puścić tą nitkę 3 innymi miejscami tak aby nie kolidowały z tylko a domami kretynie
Gdzie ja mam napisane że jestem powiązanym z jakimś Jarkiem czy Pinokiem jestem zadowolony z rozwoju mojego miasta a kretyna to sobie możesz zobaczyć przed lustrem jak sobie golisz nogi i klate..
Rozwój to jedno, sprawa przeprowadzenia nitki w oddaleniu o kilka metrów to drugie ale widocznie pojęcie twoje o takich sprawach jest tak nikłe jak to że Twoje szare komórki już dawno nie funkcjonują ????
Spokojna twoja rozczochrana o moje szare komórki..
Nie ma mostu i nowej drogi, która usprawni komunikację w Przemyślu- ŹLE. Są plany nowego mostu i nowej drogi, która usprawni komunikację w Przemyślu- JESZCZE ŹLEJ !!!MIASTO MUSI SIĘ ROZWIJAĆ !!!Przez takie protesty, przez lata nie można było wybudować autostrad i nowych dróg w Polsce i byliśmy piątym światem w sprawach komunikacji.Niestety jakieś koszty muszą być, a właściciele dostaną odszkodowania. Nikt ich nie w.......bie pod ten nowy most.
Aha. Widzę też że uruchomili się wielcy Posiadacze, którzy odziedziczyli po dziadkach pola z reformy rolnej . HAHHAHAHAAH
super ciesze się bardzo ze w końcu będzie obwodnica
A widzę, że Tadeusz to ekspert również od dróg. Czyli taki Człowiek Renesansu :)))
Hehehehehehhehehh. Biedni przemytnicy
A może Tadeusz pisze sam do siebie?
Żaden wariant nie pasuje. Trzeba będzie przesunąć Przemyśl. Co niniejszym proponuję. Podajcie kierunek.
Nieprawda, że mieszkańcy mieli niecałe dwa tygodnie na ustosunkowanie się do planów. Nadal cały czas można składać swoje petycje itp. aż to marca przyszłego roku. Kiedy to będą przedstawione już dokładnie trzy wersje obwodnicy do wyboru. Teraz zostały tylko przedstawione propozycje "korytarzy", bez dokładnych planów. Te dwa tygodnie dotyczyły tego, że jeśli ktoś złoży swoje petycje w tym czasie to będzie na nie odpowiedź w pierwszym raporcie we wrześniu. Prosiłbym o dokładne opisywanie faktów a nie podjudzanie już i tak zdenerwowanych ludzi. Wzbudzanie negatywnych emocji tutaj nie pomoże. Potrzebny jest dialog.
Będzie można podziwiać piękne widoki jadąc ta droga
Lubię gdy moje miasto się rozwija..Zachodnia obwodnica P-śla to droga na którą czekają mieszkańcy..Dobry wariant został wybrany Żurawica->Lipowica-> ul.Wołodyjowskiego->ul.Węgierska->Nowy Most na Sanie->Prałkowce->Nowe przejście graniczne Malhowice!Mieszkańcy P-śla są wdzięczni za ten wybór..
Bardzo dobrze,ze powstały komitety protestacyjne.Walczcie o swoje i swoje dobro do końca.Niszczenie jednych w interesie drugich to zwyczajna podłość.Trzeba być wyjątkowo cynicznym by obwodnicę miasta prowadzic w gęsto zamieszkałym terenie.Jak można tak niszyć dorobek całego życia a w niektórych przypadkach pokoleń by przeprowadzić drogę,którą z powodzeniem i to dla dobra wszystkich przeprowadzić praktycznie przez tereny nie zamieszkałe i nie czyniąc nikomu krzywdy.