Reklama

Spacer badawczy od starego browaru przy Węgierskiej do Lipowicy

Nie słabną echa konsultacji przeprowadzonych przez pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z mieszkańcami Przemyśla, gminy Przemyśl, Radymna w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Przemyśla. W Przemyślu utworzyły się dwa komitety protestacyjne, jeden w Tarnawcach. Ósmego sierpnia, o godzinie 15.30 protestujący mieszkańcy ulicy Węgierskiej zapraszają na spacer badawczy od starego browaru przy Węgierskiej po Lipowicę.

Do 29 lipca br. mieszkańcy Przemyśla i gminy Przemyśl mogli się ustosunkować do planów budowy zachodniej obwodnicy miasta.

Mieli na to niecałe dwa tygodnie od 14 i 15 lipca – terminu spotkań konsultacyjnych z przedstawicielami GDDKiA. Mimo to natychmiast utworzyły się komitety protestacyjne.

Mieszkańcy Lipowicy, Węgierskiej, Prałkowiec zdecydowanie sprzeciwiają się planom puszczenia zachodniej nitki obwodnicy  przez ich osiedla. Gdyby przeszł[paywall] a ta wersja, do wyburzenia będzie co najmniej kilkanaście domów. Trudno też przewidzieć, przy ilu domach trzeba będzie postawić ekrany dźwiękowe i ile wykonać rozjazdów.

Z kolei mieszkańcy Tarnawiec bronią ekologicznej niepowtarzalności swoich terenów.

Reklama

 

U prezydenta

– Dwudziestego szóstego lipca spotkaliśmy się z prezentem Przemyśla Wojciechem Bakunem. Rozmawialiśmy ponad dwie godziny. Prezydent jest za budową zachodniej obwodnicy. Jego zdaniem przyczyni się ona do rozładowania korków w centrum miasta. Merytoryczną ocenę planowanej inwestycji zlecił pracownikom Biura Rozwoju Miasta Przemyśla. Zebraliśmy 152 petycje protestacyjne. Wiele osób deklarowało internetowe wyrażenie swojego sprzeciwu – informuje przewodniczący Komitetu: Stop Zachodniej Obwodnicy Przemyśla w Granicach Miasta Tomasz Wikiera.

Reklama

– Ósmego sierpnia, na godzinę 15.30, zapraszam wszystkich chętnych na spacer badawczy od starego browaru przy Węgierskiej po Lipowicę. Chętni naocznie przekonają się, jak i przez co przebiegać będzie ewentualna nitka zachodniej obwodnicy w przypadku puszczenia jej od Żurawicy, przez Lipowicę, Węgierską, przez San po Prałkowce, Grochowce, Krówniki. Wskazane solidne obuwie. Zachęcam. Ósmy sierpnia, godzina 15.30, stary browar przy Węgierskiej – zaprasza Witold Kowalski, były senator RP, włączający się w pracę Komitetu: Stop Zachodniej Obwodnicy Przemyśla w Granicach Miasta. 

 

Reklama

Na Lipowicy

– My zebraliśmy około 500 podpisów pod protestem przeciwko wersji zachodniej obwodnicy zaproponowanej przez przedstawicieli GDDKiA, a zakładającej jej przelot na wysokości Lipowicy. Przedstawiliśmy własny pomysł omijający granice Przemyśla. Chcemy się wprosić na spotkanie do prezydenta Przemyśla, jak również zamierzamy przekonać przewodniczącego Rady Miasta Przemyśla Macieja Kamińskiego, aby przedstawicielom Zarządu i Komitetu Społecznego Lipowica – Obwodnica udzielił głosu na najbliższej sesji. Zaprezentowalibyśmy wszystkim radnym naszą ocenę sytuacji – informuje Piotr Krzeszowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Lipowica, wspierający działania Społecznego Komitetu Lipowica – Obwodnica.

 

Reklama

W Tarnawcach

– My wysłaliśmy 329 petycji. Przygotowujemy kolejne spotkanie z mieszkańcami, aby naradzić się nad dalszymi działaniami. Jesteśmy bardzo poruszeni całą sprawą – dodaje sołtys Tarnowiec, wpierający działania Stowarzyszenia Aktywna Dybawka.

Na kwiecień przyszłego roku przedstawiciele GDDKiA zapowiedzieli prezentację szczegółową planowanej zachodniej obwodnicy Przemyśla. 
AW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2021-08-04 16:46:28

    Będzie można podziwiać piękne widoki jadąc ta droga

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    £££ - niezalogowany 2021-08-04 17:32:26

    Lubię gdy moje miasto się rozwija..Zachodnia obwodnica P-śla to droga na którą czekają mieszkańcy..Dobry wariant został wybrany Żurawica->Lipowica-> ul.Wołodyjowskiego->ul.Węgierska->Nowy Most na Sanie->Prałkowce->Nowe przejście graniczne Malhowice!Mieszkańcy P-śla są wdzięczni za ten wybór..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-08-04 18:55:46

    Bardzo dobrze,ze powstały komitety protestacyjne.Walczcie o swoje i swoje dobro do końca.Niszczenie jednych w interesie drugich  to zwyczajna podłość.Trzeba być wyjątkowo cynicznym by obwodnicę miasta prowadzic w gęsto zamieszkałym terenie.Jak można tak niszyć dorobek całego życia a w niektórych przypadkach pokoleń by przeprowadzić drogę,którą z powodzeniem i to dla dobra wszystkich przeprowadzić praktycznie przez tereny nie zamieszkałe i nie czyniąc nikomu krzywdy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama