Reklama

Spieszyli się „na groby”? Trzech kierowców straciło prawo jazdy

W związku ze świętem Wszystkich Świętych, przy okazji którego wielu z nas wyrusza na okoliczne, i te oddalone nawet o setki kilometrów cmentarze, by uczcić pamięć naszych bliskich zmarłych, pełne ręce roboty mają funkcjonariusze ruchu drogowego zabezpieczający nekropolie, ale również dbający o bezpieczeństwo i przepisową jazdę.

Wzmożony ruch pojazdów i pieszych to zwiększone ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń drogowych i wypadków. Już w weekend poprzedzający święto, funkcjonariusze z jarosławskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami trzem kierowcom, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z nadmierną prędkością.

W piątek, w Tyniowicach, z prawem jazdy pożegnał się 73- letni mieszkaniec Przeworska, który fiatem seicento przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 54 km/h.

Dzień później, również 104km/h na liczniku, przy ograniczeniu do 50 km/h miał 48- letni mieszkaniec Wiązownicy, poruszający się po roźwienickiej drodze.

Reklama

Zaledwie kilka godzin później w Bystrowicach, 56- letni mieszkaniec Brzozowa, jadąc peugeotem w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 103 km/h.

Oprócz zatrzymania prawa jazdy, mężczyźni zostali ukarani mandatami  po 1500 zł i 13 punktami karnymi.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama