Wychowankowie 13 przedszkoli z Przemyśla i jednego z Bolestraszyc wzięli udział w konkursie piosenki anglojęzycznej pod hasłem „I can sing a smile”, udowadniając jurorom i zgromadzonej publiczności, że świat angielskich słówek i zwrotów nie jest im obcy.
Wydarzenie odbyło się 1 kwietnia, w Przedszkolu nr 20 w Przemyślu, które wespół z Przedszkolem nr 4 „Zielony Zakątek” było organizatorem wydarzenia.
Utwory w języku angielskim zaprezentowały reprezentacje miejskich przedszkoli numer: 2, 3, 4, 7, 9, 11, 12, 13, 16, 19, 20 oraz trzech niepublicznych placówek przedszkolnych[paywall] : Przedszkola „Jagódka”, Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w Bolestraszycach i Przedszkola „Stefanek”.
Zadaniem uczestników było zaprezentowanie piosenki anglojęzycznej i przyznać trzeba, że dzieci poradziły sobie z tym wyzwaniem bardzo dobrze. Co więcej do popisów wokalnych doszły też taneczne, bo prezentacje były o nie wzbogacone. Uwadze jurorów nie mogły także umknąć takie detale, jak rekwizyty i przepiękne kostiumy.
Oceniający zmagania przedszkolaków brali pod uwagę kryteria językowe, a więc trudność wykonywanej piosenki orazwymowę. Nie bez znaczenia był też sposób interpretacji utworu i ogólny wyraz artystyczny.
Ostatecznie pierwsze miejsce wyśpiewała sobie Emilia Majchrowicz z Przedszkola nr 20 w Przemyślu. Druga, mocna pozycja przypadła w udziale Liliannie Gołąbek z Przedszkola nr 16, a trzecie miejsce zajął Dawid Klimczuk z Przedszkola nr 13. Jury przyznało też wyróżnienia dla 3 wykonawców: Hanny Humeniuk z Przedszkola nr 4, Mai Jarzębińskiej z Przedszkola nr 3 oraz Hanny Panek z Przedszkola nr 19.
Organizatorkami konkursu były Natalia Wołoszyn z Przedszkla nr 20 oraz Katarzyna Pudysz z Przedszkola nr 4 „Zielony Zakątek”, a jego głównym celem było zachęcenie najmłodszych do nauki języka angielskiego i zainteresowanie nim.
– Jesteśmy wdzięczne nauczycielom za trud włożony w przygotowanie wszystkich dzieci do konkursu – podsumowują. Wszystkim małym uczestnikom dziękują za udział i gratulują odwagi również panie dyrektor obu przedszkoli – Małgorzata Wróbel i Jolanta Zaleska.
Sponsorami nagród i upominków dla uczestników konkursu byli: prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński, wiceprzewodniczący Robert Bal oraz Leszek Szczepański z Wydawnictwa Szkolno-Pedagogicznego. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze