Reklama

Śpiewająco po angielsku

Wychowankowie 13 przedszkoli z Przemyśla i jednego z Bolestraszyc wzięli udział w konkursie piosenki anglojęzycznej pod hasłem „I can sing a smile”, udowadniając jurorom i zgromadzonej publiczności, że świat angielskich słówek i zwrotów nie jest im obcy.

Wydarzenie odbyło się 1 kwietnia, w Przedszkolu nr 20 w Przemyślu, które wespół z Przedszkolem nr 4 „Zielony Zakątek” było organizatorem wydarzenia.

Utwory w języku angielskim zaprezentowały reprezentacje miejskich przedszkoli numer: 2, 3, 4, 7, 9, 11, 12, 13, 16, 19, 20 oraz trzech niepublicznych placówek przedszkolnych[paywall] : Przedszkola „Jagódka”, Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w Bolestraszycach i Przedszkola „Stefanek”.

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie piosenki anglojęzycznej i przyznać trzeba, że dzieci poradziły sobie z tym wyzwaniem bardzo dobrze. Co więcej do popisów wokalnych doszły też taneczne, bo prezentacje były o nie wzbogacone. Uwadze jurorów nie mogły także umknąć takie detale, jak rekwizyty i przepiękne kostiumy.

Oceniający zmagania przedszkolaków brali pod uwagę kryteria językowe, a więc trudność wykonywanej piosenki orazwymowę. Nie bez znaczenia był też sposób interpretacji utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Ostatecznie pierwsze miejsce wyśpiewała sobie Emilia Majchrowicz z Przedszkola nr 20 w Przemyślu. Druga, mocna pozycja przypadła w udziale Liliannie Gołąbek z Przedszkola nr 16, a trzecie miejsce zajął Dawid Klimczuk z Przedszkola nr 13. Jury przyznało też wyróżnienia dla 3 wykonawców: Hanny Humeniuk z Przedszkola nr 4, Mai Jarzębińskiej z Przedszkola nr 3 oraz Hanny Panek z Przedszkola nr 19.

Reklama

Organizatorkami konkursu były Natalia Wołoszyn z Przedszkla nr 20 oraz Katarzyna Pudysz z Przedszkola nr 4 „Zielony Zakątek”, a jego głównym celem było zachęcenie najmłodszych do nauki języka angielskiego i zainteresowanie nim.

– Jesteśmy wdzięczne nauczycielom za trud włożony w przygotowanie wszystkich dzieci do konkursu – podsumowują. Wszystkim małym uczestnikom dziękują za udział i gratulują odwagi również panie dyrektor obu przedszkoli – Małgorzata Wróbel i Jolanta Zaleska.

Sponsorami nagród i upominków dla uczestników konkursu byli: prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński, wiceprzewodniczący Robert Bal oraz Leszek Szczepański z Wydawnictwa Szkolno-Pedagogicznego. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

Reklama


fot.ze zbiorów własnych


fot.ze zbiorów własnych
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama