Reklama

Spotkanie polskich i ukraińskich pełnomocników granicznych. Chcą odciążyć przejścia graniczne

W środę, 18 stycznia, w placówce Straży Granicznej w Hermanowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich i ukraińskich służb granicznych oraz celnych. Pojawili się oni również na terenie budowy nowego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice.

Jak poinformował rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Piotr Zakielarz: „(..) tematem spotkania było omówienie kwestii organizacji odprawy pojazdów ciężarowych (o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony) bez ładunku, w miejscu, gdzie aktualnie powstaje przejście graniczne Malhowice-Niżankowice”.

Przedstawicielem Polskiej Straży Granicznej był gen. bryg. SG Andrzej Popko, a Państwowej Służby Granicznej Ukrainy płk Anatolij Fedorczuk. Nie zabrakło również insp. Jacka Wojdylaka – zastępcy dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Oleha Szachraja, który pełni obowiązki naczelnika Lwowskiego Urzędu Celnego.

Reklama

„Celem rozwiązania będzie odciążenie podkarpackich przejść granicznych poprzez usprawnienie przejazdów przez granicę ciężarówkom, a w konsekwencji skrócenie czasu oczekiwania. Uczestnicy spotkania uzgodnili, że takie odprawy zostaną uruchomione niezwłocznie po zakończeniu prac organizacyjno-technicznych i wyposażeniu tymczasowej infrastruktury” – dodał P. Zakielarz.


fot.serwis BiOSG
em.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama