W środę, 18 stycznia, w placówce Straży Granicznej w Hermanowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich i ukraińskich służb granicznych oraz celnych. Pojawili się oni również na terenie budowy nowego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice.
Jak poinformował rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Piotr Zakielarz: „(..) tematem spotkania było omówienie kwestii organizacji odprawy pojazdów ciężarowych (o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony) bez ładunku, w miejscu, gdzie aktualnie powstaje przejście graniczne Malhowice-Niżankowice”.
Przedstawicielem Polskiej Straży Granicznej był gen. bryg. SG Andrzej Popko, a Państwowej Służby Granicznej Ukrainy płk Anatolij Fedorczuk. Nie zabrakło również insp. Jacka Wojdylaka – zastępcy dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Oleha Szachraja, który pełni obowiązki naczelnika Lwowskiego Urzędu Celnego.
„Celem rozwiązania będzie odciążenie podkarpackich przejść granicznych poprzez usprawnienie przejazdów przez granicę ciężarówkom, a w konsekwencji skrócenie czasu oczekiwania. Uczestnicy spotkania uzgodnili, że takie odprawy zostaną uruchomione niezwłocznie po zakończeniu prac organizacyjno-technicznych i wyposażeniu tymczasowej infrastruktury” – dodał P. Zakielarz.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze