Osiedlowe boisko na Kmieciach było miejscem niezwykłej imprezy, której organizatorem było Przedszkole nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. Ponad setka maluchów wzięła udział w biegu pod hasłem „Sprintem do maratonu”.
To była już 9. edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków pod właśnie takim hasłem. Organizatorem jest miesięcznik Bliżej Przedszkola. Na starcie stanęło 101 przedszkolaków ze wszystkich grup, wychowawcy i rodzice. Łącznie 120 osób. Mieli do pokonania pętlę o długości ok. 140 m. Jedni pokonywali ją dwukrotnie, inni pięciokrotnie. Łącznie przebiegli ok. 84 km. Rozgrzewkę prowadziła brązowa medalistka mistrzostw Polski w dwuboju olimpijskim Ewa Kopczak, przemyślanka, wychowanka Przedszkola nr 11. Nad całością zaś czuwała niezastąpiona Livia Czapska z tejże placówki.
Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze