Reklama

Stanowcze „nie” mieszkańców dla fabryki asfaltu!

Trzy firmy i dwie osoby prywatne kupiły tereny w przemyskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan”. Mówi się, że jedna z nich przymierza się do budowy fabryki mas bitumicznych: asfaltu. Mimo że to na razie pogłoski, wywołały już spore poruszenie u mieszkańców miasta.

Wspomnianymi firmami, które zakupiły teren w TSSE „Euro-Park Wisłosan” podstrefa Przemyśl, są: Hensfort sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane „Probud” sp. z o.o. Przemyśl oraz Piotruś Pan sp. z o.o. Według pogłosek plany budowy fabryki mas bitumicznych ma ta druga...[paywall]

Śmierdząca sprawa

Nie ma takiej miejscowości, w której informacja o budowie zakładu produkującego asfalt nie wywołałaby głosów sprzeciwu. Nie ma się co dziwić, bo tego rodzaju inwestycja wiąże się z uciążliwymi zapachami. Przypomnijmy choćby wieloletnie protesty mieszkańców osiedla Jagiełły w Radymnie, dla których przykra woń, emitowana przez zakład produkujący asfalt, była nie do zaakceptowania. Po raz pierwszy pytanie o tego rodzaju plany padło podczas zebrania na Osiedlu nr 15 „Łukasińskiego”. Potwierdziła to przewodnicząca zarządu Krystyna Makara.

– Na spotkaniu wyborczym obecny był zastępca prezydenta miasta Bogusław Świeży. Potwierdził, że w podstrefie ekonomicznej teren wykupił inwestor z branży drogowej. Na razie nic więcej na ten temat powiedzieć nie można. Ale jeśli jest w tym odrobina prawdy, mieszkańcy od razu będą wiedzieć. I będą protestować. To nie ulega wątpliwości – powiedziała K. Makara.

Reklama

Zapisy umożliwiają budowę

Teren przemyskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan” objęty jest dwoma miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego: Bakończyce III/04 oraz Słowackiego I/05.

– Wyznaczają one zamierzenia budowlane możliwe do realizacji. W ten sposób zdejmują z potencjalnego inwestora obowiązek uzyskania warunków zabudowy. Zapisy w powyższych planach umożliwiają także, oczywiście po spełnieniu określonych warunków formalno-prawnych, budowę zakładu produkującego na przykład masy bitumiczne. Do połowy kwietnia do Urzędu Miejskiego w Przemyślu nie wpłynął żaden wniosek w sprawie wydania pozwolenia na budowę takiego zakładu – powiedział rzecznik Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.

Nie wpłynął, ale wpłynąć może. Niektórzy przypuszczają, że potencjalny inwestor zechce powołać się na zapisy Ustawy o „udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko”. Tam widnieje zapis, że inwestor musi wykazać, iż jego zakład nie będzie nadmiernie szkodliwy dla środowiska naturalnego i społecznego. Gdyby tego nie zrobił i nie dostał zielonego światła, może odwołać się od takiej decyzji i – prawdopodobnie – zgodę może otrzymać.

Reklama

Bez komentarza

Według plotek plany budowy fabryki mas bitumicznych ma mieć podobno Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane „Probud” sp. z o.o. Jego właściciel Mariusz Ślimak, z którym udało się nam skontaktować, powiedział krótko: – Co chwilę ktoś dzwoni w tej sprawie, wypytuje, ma jakieś bliżej niesprecyzowane pretensje. Żadnej decyzji jeszcze nie podjąłem. A pojawiające się plotki pozostawię bez komentarza.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-04-23 20:24:32

    Co PISoBOLSZEWICKIE robią z tą bolandią ?https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/czekal-na-pomoc-10-godzin-zmarl-na-zawal-serca-oficjalna-strona-programu-uwaga-tvn,289375.html

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sąsiadka - niezalogowany 2019-04-23 20:36:39

    jeszcze nic nie wiadomo, ale już trzeba negować...niech dalej zarasta pustkowie, ludzie pracują za najniższą krajową,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    X - niezalogowany 2019-04-23 20:54:46

    Nie zgodzimy się nigdy na to żeby w strefie ekonomicznej budować fabrykiprzemysłowe. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama