Trzy firmy i dwie osoby prywatne kupiły tereny w przemyskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan”. Mówi się, że jedna z nich przymierza się do budowy fabryki mas bitumicznych: asfaltu. Mimo że to na razie pogłoski, wywołały już spore poruszenie u mieszkańców miasta.
Wspomnianymi firmami, które zakupiły teren w TSSE „Euro-Park Wisłosan” podstrefa Przemyśl, są: Hensfort sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane „Probud” sp. z o.o. Przemyśl oraz Piotruś Pan sp. z o.o. Według pogłosek plany budowy fabryki mas bitumicznych ma ta druga...[paywall]
Nie ma takiej miejscowości, w której informacja o budowie zakładu produkującego asfalt nie wywołałaby głosów sprzeciwu. Nie ma się co dziwić, bo tego rodzaju inwestycja wiąże się z uciążliwymi zapachami. Przypomnijmy choćby wieloletnie protesty mieszkańców osiedla Jagiełły w Radymnie, dla których przykra woń, emitowana przez zakład produkujący asfalt, była nie do zaakceptowania. Po raz pierwszy pytanie o tego rodzaju plany padło podczas zebrania na Osiedlu nr 15 „Łukasińskiego”. Potwierdziła to przewodnicząca zarządu Krystyna Makara.
– Na spotkaniu wyborczym obecny był zastępca prezydenta miasta Bogusław Świeży. Potwierdził, że w podstrefie ekonomicznej teren wykupił inwestor z branży drogowej. Na razie nic więcej na ten temat powiedzieć nie można. Ale jeśli jest w tym odrobina prawdy, mieszkańcy od razu będą wiedzieć. I będą protestować. To nie ulega wątpliwości – powiedziała K. Makara.
Teren przemyskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan” objęty jest dwoma miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego: Bakończyce III/04 oraz Słowackiego I/05.
– Wyznaczają one zamierzenia budowlane możliwe do realizacji. W ten sposób zdejmują z potencjalnego inwestora obowiązek uzyskania warunków zabudowy. Zapisy w powyższych planach umożliwiają także, oczywiście po spełnieniu określonych warunków formalno-prawnych, budowę zakładu produkującego na przykład masy bitumiczne. Do połowy kwietnia do Urzędu Miejskiego w Przemyślu nie wpłynął żaden wniosek w sprawie wydania pozwolenia na budowę takiego zakładu – powiedział rzecznik Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.
Nie wpłynął, ale wpłynąć może. Niektórzy przypuszczają, że potencjalny inwestor zechce powołać się na zapisy Ustawy o „udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko”. Tam widnieje zapis, że inwestor musi wykazać, iż jego zakład nie będzie nadmiernie szkodliwy dla środowiska naturalnego i społecznego. Gdyby tego nie zrobił i nie dostał zielonego światła, może odwołać się od takiej decyzji i – prawdopodobnie – zgodę może otrzymać.
Według plotek plany budowy fabryki mas bitumicznych ma mieć podobno Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane „Probud” sp. z o.o. Jego właściciel Mariusz Ślimak, z którym udało się nam skontaktować, powiedział krótko: – Co chwilę ktoś dzwoni w tej sprawie, wypytuje, ma jakieś bliżej niesprecyzowane pretensje. Żadnej decyzji jeszcze nie podjąłem. A pojawiające się plotki pozostawię bez komentarza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co PISoBOLSZEWICKIE robią z tą bolandią ?https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/czekal-na-pomoc-10-godzin-zmarl-na-zawal-serca-oficjalna-strona-programu-uwaga-tvn,289375.html
jeszcze nic nie wiadomo, ale już trzeba negować...niech dalej zarasta pustkowie, ludzie pracują za najniższą krajową,
Nie zgodzimy się nigdy na to żeby w strefie ekonomicznej budować fabrykiprzemysłowe.
To właśnie Przemyśl, nic nie budujmy, tylko narzekajmy i wszystko blokujmy, a potem narzekajmy co ze strefą i w Przemyślu nie ma pracy. Każdy inwestor stąd ucieka z takim podejściem, każdy przedsiębiorca z pomysłem, bo zaraz mamy naśladowców bez własnych pomysłów na biznes, jeden ma pomysł i otwiera działalność, a zaraz obok kilku z tym samym "pomysłem" Z takim podejściem to miasto nigdy nie będzie się rozwijać, a wartościowi z pomysłem uciekają do innych miast.
No i gdzie te krzykliwe osoby na niee ja jestem zatym zeby cos powstalo a moze tak hensfort czy piotrus boi sie ze pracownicy im prysna do konkurencji
Pod koniec ubiegłej kadencji władz Przemyskich została podpisana umowa sprzedaży tego terenu, proszę o uważne przesłuchanie się obradom ostatniej sesji Rady Miasta gdzie temat ten był dość szczegółowo poruszany i wyjaśniony - https://bip.przemysl.pl/53605/ix-sesja-rady-miejskiej-w-przemyslu-porzadek-obrad.html
No jeśli pomysł na Przemyśl to fabryki asfaltu to " brawo" dla twojej inteligencji.
I have been studying your entries for the whole year and I should have been reading very well. I assumed Microsoft may prevent converting their software. I assumed I could not understand smartly in Internet Explorer. I've a question for you. Might you mind changing weblog roll hyperlinks? That may be in reality neat! <a href="https://games.lol/angry-birds-go/">angry birds go</a>
I have been studying your entries for the whole year and I should have been reading very well. I assumed Microsoft may prevent converting their software. I assumed I could not understand smartly in Internet Explorer. I've a question for you. Might you mind changing weblog roll hyperlinks? That may be in reality neat! [url=https://games.lol/wordscapes/]wordscape[/url]
I have been studying your entries for the whole year and I should have been reading very well. I assumed Microsoft may prevent converting their software. I assumed I could not understand smartly in Internet Explorer. I've a question for you. Might you mind changing weblog roll hyperlinks? That may be in reality neat! [angry birds go](https://games.lol/angry-birds-go/
Przy obecnej stopie bezrobocia? Wątpię.
Montownia suzuki na tak, asfalt zdecydowanie nie
Bezrobotni chcą - może być Fabryka asfaltu itp. itd.
Wytwórnia mas bitumicznych może działać przy zatrudnieniu … 5 osób. Czy warto dla kilku osób godzić się na smród towarzyszący załadunkowi masy bitumicznej na pojazdy i jej transportowi po sąsiednich drogach? Masy bitumicznej nie transportuje się jak beton w zamkniętych zbiornikach. Moim zdaniem ktoś nie przemyślał tego do końca godząc się na tego typu działalność. Czy wytwórnia powstanie? Zależy wszystko od inwestora, który musiał już wydać jakieś środki finansowe na niezbędną dokumentację, skoro wystąpił do Prezydenta Miasta Przemyśla do decyzję środowiskową, którą otrzymał. Tego typu dokumentacja nie jest tania. (https://wykaz.ekoportal.pl/CardEditAuth.seam?id=463896459&edit=false&create=false©Param=false&redirectClear=true&actionMethod=CardList.xhtml%3AcardHome.clearRedirect&cid=175165&conversationPropagation=nested). Jeżeli decyzja Prezydenta Miasta Przemyśla (znak sprawy: AOS.6220.5.2018) jest pozytywna, to inwestora zasadniczo nic nie zatrzyma, by mógł otrzymać zezwolenie na budowę. Wystarczy, że spełni warunki określone w decyzji środowiskowej. Wszystkim, którzy są przeciwni tej inwestycji radzę wystąpić o udostępnienie pełnej dokumentacji sprawy, której znak podałem i przyjrzenie się jej dokładnie. Urząd ma obowiązek to uczynić, gdyż do tego zobowiązuje go prawo. Istnieje możliwość wzruszenia wydanej decyzji, jeżeli została ona wydana z pominięciem zasad określonych prawem. Wystarczy je poszukać.
Smród na całe miasto, a zatrudnienie aż dla 5 - ciu osób, gdzie sens i logika ??????
Postarajmy się przyciągnąć do strefy ZNTK w Gniewczynie pod Przeworskiem. Tu mamy zarówno europejski jak i azjatycki, szeroki tor. To ok 1000-2000 miejsc pracy, właśnie jest szansa na przywrócenie produkcji taboru kolejowego...Zróbmy to w Przemyślu, a nie jakieś trucizny emitować. Szansa jest 90%...Szczegóły:https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/budowa-fabryki-wagonow-towarowych-dla-pkp-cargo/029g51e
POPIERAM !! TU JEST POTRZEBNA taka inwestycja . Oby jak najwięcej , inaczej będą się tylko pasły kozy na Franciszkańskiej ! Nie słuchać baranów .
Co PISoBOLSZEWICKIE robią z tą bolandią ?https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/czekal-na-pomoc-10-godzin-zmarl-na-zawal-serca-oficjalna-strona-programu-uwaga-tvn,289375.html
jeszcze nic nie wiadomo, ale już trzeba negować...niech dalej zarasta pustkowie, ludzie pracują za najniższą krajową,
Nie zgodzimy się nigdy na to żeby w strefie ekonomicznej budować fabrykiprzemysłowe.