Reklama

Starosta Urban zacieśnia współpracę z wójtami i burmistrzami

25/12/2018 15:30

Spotkanie włodarzy ziemi przeworskiej odbyło się 13 grudnia w Tryńczy. Omówiono na nim zagadnienia kluczowe dla rozwoju powiatu i gmin. Na ile owocny był konwent – czas pokaże. Obecnie jest to wyraźny sygnał, że nowy starosta Bogusław Urban będzie dbał o ścisłą współpracę z wójtami i burmistrzami.

Na razie przekaz płynący z samorządu ziemi przeworskiej jest optymistyczny, choć pozbawiony konkretów. Wiadomo, że spotkanie się odbyło, że z inicjatywą wyszedł nowy starosta oraz że omawiano na nim wiele kluczowych i ważnych dla całego powiatu spraw i zadań, które wspólnymi siłami będą mogły być realizowane w najbliższych latach[paywall] . Wiadomo też, że oprócz inicjatora spotkania i jego gospodarza – wójta gminy Tryńcza Ryszarda Jędrucha – obecni byli na nim burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, burmistrz Sieniawy Adam Woś, nowy burmistrz Kańczugi Andrzej Żygadło, reprezentująca gminę Przeworsk Agnieszka Bukowy-Jedynak, a także wójt gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz, wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek, wójt gminy Zarzecze Tomasz Bury i wójt gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia.

Jaka współpraca?

Na razie nie wiadomo, w jakim stopniu udało się zrealizować cele spotkania, bo komunikat o jego przebiegu sprowadza się do lakonicznej informacji, że wszystkim zebranym leży na sercu systematyczny i zrównoważony, wielopłaszczyznowy rozwój regionu. Deklaracja taka nie przerodziła się jednak w konkrety, choćby z tego względu, że pierwszy konwent miał dopiero zainicjować współpracę. Wielkim znakiem zapytania jest, jak będzie się ona układać, wszak wójtowie powiatu przeworskiego rekrutują się z różnych środowisk, w wielu wypadkach byli kandydatami niezależnymi i swoje relacje z rządzącym powiatem PiS będą dopiero układać. Pomimo tych wątpliwości podkreślić należy znaczenie gestu – zwołanie konwentu jest klarownym sygnałem, że staroście Urbanowi na współpracy zależy.
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Michał - niezalogowany 2018-12-25 19:05:09

    A co Pan Petynia ma taką kwaśną minę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wyborca - niezalogowany 2018-12-25 21:52:17

    A dlaczego spotkanie odbyło się w Tryńczy??? Stolicą powiatu jest Przeworsk. Czyżby Pan wójt gminy Tryńcza rozdawał karty :D oj chyba słabiutki ten nasz nowy Starosta 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zenon - niezalogowany 2018-12-30 14:32:29

    Panie Kochaniutki zamiast pisać głupoty, może należy troszkę pomyśleć ?? bo myślenie raczej nie boli. Powiat to nie tylko Przeworsk - ale i ościenne gminy wchodzące w skład powiatu, a Konwent dotyczy współpracy na linii starosto-gminy więc na pewno odbędzie się i w Przeworsku, ale też w Adamówce, Jaworniku Polskim czy w Zarzeczu. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama