Spotkanie włodarzy ziemi przeworskiej odbyło się 13 grudnia w Tryńczy. Omówiono na nim zagadnienia kluczowe dla rozwoju powiatu i gmin. Na ile owocny był konwent – czas pokaże. Obecnie jest to wyraźny sygnał, że nowy starosta Bogusław Urban będzie dbał o ścisłą współpracę z wójtami i burmistrzami.
Na razie przekaz płynący z samorządu ziemi przeworskiej jest optymistyczny, choć pozbawiony konkretów. Wiadomo, że spotkanie się odbyło, że z inicjatywą wyszedł nowy starosta oraz że omawiano na nim wiele kluczowych i ważnych dla całego powiatu spraw i zadań, które wspólnymi siłami będą mogły być realizowane w najbliższych latach[paywall] . Wiadomo też, że oprócz inicjatora spotkania i jego gospodarza – wójta gminy Tryńcza Ryszarda Jędrucha – obecni byli na nim burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, burmistrz Sieniawy Adam Woś, nowy burmistrz Kańczugi Andrzej Żygadło, reprezentująca gminę Przeworsk Agnieszka Bukowy-Jedynak, a także wójt gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz, wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek, wójt gminy Zarzecze Tomasz Bury i wójt gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A co Pan Petynia ma taką kwaśną minę.
A dlaczego spotkanie odbyło się w Tryńczy??? Stolicą powiatu jest Przeworsk. Czyżby Pan wójt gminy Tryńcza rozdawał karty :D oj chyba słabiutki ten nasz nowy Starosta
Panie Kochaniutki zamiast pisać głupoty, może należy troszkę pomyśleć ?? bo myślenie raczej nie boli. Powiat to nie tylko Przeworsk - ale i ościenne gminy wchodzące w skład powiatu, a Konwent dotyczy współpracy na linii starosto-gminy więc na pewno odbędzie się i w Przeworsku, ale też w Adamówce, Jaworniku Polskim czy w Zarzeczu.
A co Pan Petynia ma taką kwaśną minę.
A dlaczego spotkanie odbyło się w Tryńczy??? Stolicą powiatu jest Przeworsk. Czyżby Pan wójt gminy Tryńcza rozdawał karty :D oj chyba słabiutki ten nasz nowy Starosta
Panie Kochaniutki zamiast pisać głupoty, może należy troszkę pomyśleć ?? bo myślenie raczej nie boli. Powiat to nie tylko Przeworsk - ale i ościenne gminy wchodzące w skład powiatu, a Konwent dotyczy współpracy na linii starosto-gminy więc na pewno odbędzie się i w Przeworsku, ale też w Adamówce, Jaworniku Polskim czy w Zarzeczu.