Zakaz przywozu do Polski samochodów osobowych zarejestrowanych w Rosji obowiązuje od niedzieli, 17 września. Pojazdy z rosyjskimi tablicami i tam zarejestrowane będą cofane do państwa spoza Unii Europejskiej, z którego przyjechały – nawet jeśli nie będzie to Rosja i nawet, jeśli kierowca nie będzie obywatelem Federacji Rosyjskiej.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej oraz Izba Administracji Skarbowej wyszczególniły, że zgodnie z nowymi wytycznymi:
„od 17 września 2023 roku zakazany jest zakup, przywóz lub przekazywanie do Unii Europejskiej, bezpośrednio lub pośrednio, samochodów i pozostałych pojazdów silnikowych przeznaczonych zasadniczo do przewozu 10 osób, włącznie z samochodami osobowo-towarowymi (z nadwoziem typu kombi) oraz samochodami wyścigowymi jeżeli pochodzą one z Rosji lub są wywożone z Rosji”.
Zakaz ma wynikać z rozporządzenia Rady Unii Europejskiej z 31 lipca 2014 roku, które dotyczy środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze