Reklama

Strażacy ochotnicy bogatsi o dwa wozy

17/05/2020 14:03

Koniec kwietnia obfitował w dobre wieści dla strażaków ochotników z Wólki Penińskiej – ich jednostka zyskała w tych dniach aż dwa nowe wozy o łącznej wartości ponad miliona złotych.

Strażacy OSP w Wólce Pełkińskiej, jednostki działającej w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, mogą już zacierać ręce. Już niebawem w garażu ich remizy zaparkują dwa nowiusieńkie wozy ratowniczo-gaśnicze. Bliższy finalizacji jest zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. 29 kwietnia zostało zakończone postępowanie przetargowe na[paywall] jego dostawę. Wybór padł na w pełni wyposażonego opla movano. Zakup ten kosztować będzie gminę Jarosław tylko 79 tys. zł. Reszta, czyli 220 tys. zł, pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Znacznie droższą inwestycją będzie zakup dla jednostki wozu średniego. Ma on kosztować 760 tys. zł i gmina taki wydatek wpisała już sporo wcześniej w swój budżet. Pod koniec kwietnia okazało się, że ten wydatek dla samorządu będzie nieco mniejszy. Swoją cegiełkę w wyposażenie tutejszych strażaków dołożą bowiem podmioty zewnętrzne. Na kwotę zakupu złoży się w więc: 223 tys. zł pochodzących z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 200 tys. pochodzących z dotacji przyznanej z funduszy Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz 337 tys. zł zabezpieczonych przez gminę wiejską Jarosław. Oba zakupy mają na celu podniesienie zdolności bojowej jednostki, co w efekcie powinno się przełożyć także na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości