Koniec kwietnia obfitował w dobre wieści dla strażaków ochotników z Wólki Penińskiej – ich jednostka zyskała w tych dniach aż dwa nowe wozy o łącznej wartości ponad miliona złotych.
Strażacy OSP w Wólce Pełkińskiej, jednostki działającej w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, mogą już zacierać ręce. Już niebawem w garażu ich remizy zaparkują dwa nowiusieńkie wozy ratowniczo-gaśnicze. Bliższy finalizacji jest zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. 29 kwietnia zostało zakończone postępowanie przetargowe na[paywall] jego dostawę. Wybór padł na w pełni wyposażonego opla movano. Zakup ten kosztować będzie gminę Jarosław tylko 79 tys. zł. Reszta, czyli 220 tys. zł, pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Znacznie droższą inwestycją będzie zakup dla jednostki wozu średniego. Ma on kosztować 760 tys. zł i gmina taki wydatek wpisała już sporo wcześniej w swój budżet. Pod koniec kwietnia okazało się, że ten wydatek dla samorządu będzie nieco mniejszy. Swoją cegiełkę w wyposażenie tutejszych strażaków dołożą bowiem podmioty zewnętrzne. Na kwotę zakupu złoży się w więc: 223 tys. zł pochodzących z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 200 tys. pochodzących z dotacji przyznanej z funduszy Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz 337 tys. zł zabezpieczonych przez gminę wiejską Jarosław. Oba zakupy mają na celu podniesienie zdolności bojowej jednostki, co w efekcie powinno się przełożyć także na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze