Reklama

Strażacy ochotnicy z nowym sprzętem [ZDJĘCIA]

Strażacy ochotnicy z Sieteszy mają powody do zadowolenia. Miejscowa jednostka OSP właśnie wzbogaciła się o nowy sprzęt pożarniczy i instrumenty dla strażackiej orkiestry dętej, która uświetnia lokalne uroczystości.



Przeczytaj też: Respirator przestał działać. Pomogli strażacy
                                  Strażacy ochotnicy cieszą się nowym nabytkiem


 

Nowe nabytki strażaków z Sieteszy to efekt realizacji[paywall] jednego z projektów ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego pod nazwą „Rozwój kulturalny i sportowy mieszkańców miejscowości Sietesz. Zakup sprzętu pożarniczego, instrumentów dla OSP Sietesz”. Z 3993 głosujących aż 661 mieszkańców gminy Kańczuga postawiło krzyżyk właśnie przy tym zadaniu. I właśnie teraz przyszedł czas na realizację założeń projektu, którego wartość wyniosła 62 tys. zł.

Za te pieniądze udało się kupić dla jednostki: motopompę, kilka węży pożarniczych i tłoczonych, rozdzielacz sportowy, 2 sportowe prądownice, a także pasy i hełmy strażackie (po 9 sztuk każdych) oraz komplet oznaczeń na zawody. Dodatkowo wzbogaciła się też orkiestra dęta działająca przy jednostce OSP w Sieteszy, na której użytek zakupiono trąbkę i tubę klapową.

Reklama

Jak poinformowała Edyta Szewczyk, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego w UMiG Kańczuga, to jeszcze nie koniec inwestycji z budżetu obywatelskiego 2019, przewidzianych do realizacji na bieżący rok. W przypadku dwóch pozostałych projektów wybranych przez mieszkańców w głosowaniu (spośród 14 zgłoszonych projektów), a więc świetlicy kulturalno-oświatowej w Pantalowicach i dostawy oraz montażu 2 mobilnych trybun na stadionie sportowym w Łopuszce Wielkiej, w toku są prace poprzedzające realizację tych inwestycji.

– Zapewniam, że obie zostaną zrealizowane w tym roku. Dogrywamy jeszcze sprawy związane z dokumentacją i niezbędnymi pozwoleniami na budowę oraz zmianami w sposobie użytkowania budynku. Przewidujemy, że kwestię montażu trybun na stadionie w Łopuszcze Wielkiej uda się załatwić już we wrześniu, a najdalej w październiku tego roku, natomiast, jeśli chodzi o drugą inwestycję, czyli świetlicę, prawdopodobny termin realizacji to grudzień bieżącego roku – powiedziała E. Szewczyk.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości