Reklama

Strażacy z Narola zyskają nową remizę. Będą działać szybciej i skuteczniej

02/02/2021 13:51

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, strażacy ochotnicy z Narola zyskają niebawem zupełnie nową siedzibę. Pojawił się nawet pomysł, by w miejscu powstania nowej remizy zlokalizować Lokalne Centrum Ratownictwa.

Bardzo się cieszyli z nowego wozu. Jednostka dostała większej energii – mówi Anna Nowicka z działu promocji UMiG Narol.

Od lat jednak nie ustawały starania o pozyskanie funduszy na nową remizę dla jednostki – inwestycję bardzo potrzebną. I w końcu się udało! Gmina Narol na budowę nowej siedziby dla OSP pozyskała pieniądze z zewnątrz.

– W budynku, obok którego ma zostać wybudowana nowa remiza OSP, jest aktualnie stacja pogotowia ratunkowego. Planujemy w przyszłości skoordynować w jednym miejscu działania obu służb i utworzyć Lokalne Centrum Ratownictwa. Zastanawiamy się nawet nad udostępnieniem pogotowiu jednego z pomieszczeń w nowym, planowanym budynku OSP. Ale na razie są to plany. Kiedy nowa siedziba będzie gotowa, przystąpimy do konkretnych rozmów na ten temat. Z tak zwanego „Piekiełka”, bo tak lokalnie nazywamy miejsce, w którym miałoby powstać centrum, jest bardzo dogodny wyjazd w każdym kierunku. Na realizację planowanej inwestycji otrzymaliśmy finansowe wsparcie w kwocie 1 miliona 100 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi burmistrz miasta i gminy Narol Grzegorz Dominik.

Reklama

Będzie wszystko, co potrzeba

Nową siedzibę strażaków ma stanowić parterowy budynek o powierzchnia użytkowej 284,5 m kw. (powierzchnia zabudowy 326,40 m kw.), w którym znajdować się będą m.in.: pomieszczenie socjalne, przedsionek, garaż, magazyn, kotłownie ze składzikiem porządkowym, sanitariaty i aneks kuchenny oraz szatnie. Projekt zakłada również zagospodarowanie terenu.

Plac przed budynkiem ma zostać utwardzony i wyłożony kostką brukową. Planowane są też prace związane z zagospodarowaniem trenów zielonych na zewnątrz budynku. Przy nowej siedzibie mają się pojawić m.in.: ławka, stojak rowerowy i 11-metrowa wieża do montażu syreny i suszenia węży. Jednym słowem druhowie z Narola będą mieć wszystko, czego im potrzeba do skutecznych działań.


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama