Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, strażacy ochotnicy z Narola zyskają niebawem zupełnie nową siedzibę. Pojawił się nawet pomysł, by w miejscu powstania nowej remizy zlokalizować Lokalne Centrum Ratownictwa.
Bardzo się cieszyli z nowego wozu. Jednostka dostała większej energii – mówi Anna Nowicka z działu promocji UMiG Narol.
Od lat jednak nie ustawały starania o pozyskanie funduszy na nową remizę dla jednostki – inwestycję bardzo potrzebną. I w końcu się udało! Gmina Narol na budowę nowej siedziby dla OSP pozyskała pieniądze z zewnątrz.
– W budynku, obok którego ma zostać wybudowana nowa remiza OSP, jest aktualnie stacja pogotowia ratunkowego. Planujemy w przyszłości skoordynować w jednym miejscu działania obu służb i utworzyć Lokalne Centrum Ratownictwa. Zastanawiamy się nawet nad udostępnieniem pogotowiu jednego z pomieszczeń w nowym, planowanym budynku OSP. Ale na razie są to plany. Kiedy nowa siedziba będzie gotowa, przystąpimy do konkretnych rozmów na ten temat. Z tak zwanego „Piekiełka”, bo tak lokalnie nazywamy miejsce, w którym miałoby powstać centrum, jest bardzo dogodny wyjazd w każdym kierunku. Na realizację planowanej inwestycji otrzymaliśmy finansowe wsparcie w kwocie 1 miliona 100 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi burmistrz miasta i gminy Narol Grzegorz Dominik.
Nową siedzibę strażaków ma stanowić parterowy budynek o powierzchnia użytkowej 284,5 m kw. (powierzchnia zabudowy 326,40 m kw.), w którym znajdować się będą m.in.: pomieszczenie socjalne, przedsionek, garaż, magazyn, kotłownie ze składzikiem porządkowym, sanitariaty i aneks kuchenny oraz szatnie. Projekt zakłada również zagospodarowanie terenu.
Plac przed budynkiem ma zostać utwardzony i wyłożony kostką brukową. Planowane są też prace związane z zagospodarowaniem trenów zielonych na zewnątrz budynku. Przy nowej siedzibie mają się pojawić m.in.: ławka, stojak rowerowy i 11-metrowa wieża do montażu syreny i suszenia węży. Jednym słowem druhowie z Narola będą mieć wszystko, czego im potrzeba do skutecznych działań.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze