Samorząd miasta Przemyśla czyni przymiarki do rozszerzenia strefy płatnego parkowania. Nie jest to na razie pewnik, prace dotyczące ewentualnych zmian w tym zakresie są na etapie koncepcyjnym i pierwszych konsultacji z radnymi. By poszerzenie strefy stało się faktem, musi zostać podjęta stosowna uchwała.
Jaki jest zamysł samorządu? Jak informuje Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu, przy rozszerzaniu strefy płatnego parkowania brane są pod uwagę następujące ulice: Aleksandra Dworskiego, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza. Katedralna, 3 Maja, Grodzka i Stefana Czarnieckiego. Gdyby ostateczne decyzje zapadły, parkujący tam kierowcy zobligowani zostaliby do ponoszenia opłat za zajęcie miejskiej przestrzeni celem pozostawienia samochodu.
Aby proponowane zmiany weszły w życie, konieczna jest aprobata radnych w postaci stosownej uchwały w tej sprawie.
– Przewidujemy, że jej projekt może trafić pod obrady w drugim lub trzecim kwartale tego roku – poinformował W. Wołczyk.
Poszerzenie strefy płatnego parkowania w mieście wiązałoby się oczywiście z większymi wpływami do miejskiej kasy. W ubiegłym roku Zarząd Dróg Miejskich odprowadził do Urzędu Miejskiego 1 mln 381 tys. 863,81 zł pochodzących z opłat za parkowanie w niej.
Na pytanie, czy ewentualne poszerzenie płatnej dla kierowców przestrzeni miejskiej wiązać by się mogło także z większymi opłatami, magistrat odpowiada, że decyzja co do ewentualnych zmian w wysokości stawek opłat w strefie płatnego parkowania także leżeć będzie w gestii radnych, bo regulować ją będzie uchwała rady miejskiej.
Aktualne stawki za parkowanie w strefie to również pokłosie uchwały w tej sprawie, podjętej jeszcze w marcu 2023 roku. Za pierwsze pół godziny kierowcy płacą złotówkę, za godzinę 2 złote, podobnie jak za każdą kolejną (przy czym opłacenie czasu powyżej 30 minut następuje proporcjonalnie do wniesionej opłaty).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze