Jubileusz 117-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Więckowicach stał się idealną okazją do wręczenia odznaczeń oraz nadania sztandaru więckowickim mundurowym.
W sobotę, 9 lipca, uroczyste obchody rozpoczęły się od zbiórki na placu przy remizie, po której druhowie, przy wtórze orkiestry dętej pod dyrygenturą dha Dariusza Olejarskiego, przemaszerowali do miejscowego kościoła, gdzie podczas mszy świętej ks. Zbigniew Pajor poświęcił nowy sztandar.
Po nabożeństwie, gdy zebrani wrócili na plac OSP, przyszedł czas na[paywall] podniosły meldunek i „Mazurka Dąbrowskiego”. Goście, powitani przez dha Damiana Prasoła – prezesa więckowickiej jednostki – mogli się wsłuchać w historię straży, którą przybliżył dh Adrian Frendo.
9 lipca OSP w Więckowicach została także wyróżniona przez dha Jana Paca, w asyście dha Witolda Kazienki, Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi dla umocnienia ochrony przeciwpożarowej na własnym terenie.
Wydarzenie było również idealną okazją do odznaczenia i wyróżnienia zasłużonych działaczy i członków OSP. Brązowe medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” przypadły druhom: Markowi Tymczykowi, Danielowi Osadzie, Damianowi Prasołowi, Piotrowi Kubickiemu, Wojciechowi Rodze i Krzysztofowi Bąkowi.
Prezydium nadało odznaki ,,za wysługę lat”: Małgorzacie Adamkiewicz, Adrianowi Frendo, Konradowi Czurze, Hubertowi Czurze, Krzysztofowi Bąkowi, Wojciechowi Rodze, Damianowi Prasołowi, Danielowi Osadzie, Wiesławowi Szpakowi, Piotrowi Boratynowi, Jerzemu Bańkowskiemu, Januszowi Zabłockiemu, Bogusławowi Frendo, Adamowi Boratynowi, Krzysztofowi Sudołowi i Stanisław Frendo. Ostatnich dwóch służą już 60 lat w OSP Więckowice.
Swoją obecność upamiętnili na tablo przygotowanym z okazji jubileuszu:
A. Schmidt – minister rodziny i polityki społecznej, M. Kasprzak – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, J. Pac – prezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP, W. Kazienko – wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP, E. Szlichta – dyrektor zarządu wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP, st. bryg. J. Jabłoński – zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, A. Skiba – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, P. Broda – dyrektor Orlen Upstream, M. Trojak – wicestarosta powiatu jarosławskiego, T. Kotliński – wójt gminy, S. Górski – prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, bryg. K. Kowal – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, J. Paszczyński – wiceprezes zarządu oddziału gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, M. Marciniec – wiceprezes zarządu oddziału gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, K. Sas – radny powiatu jarosławskiego, D. Olejarski – komendant gminny OSP, T. Kud – OSP z ramienia gminy Roźwienica, S. Szpak – przewodnicząca KGW w Więckowicach oraz przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z: Roźwinicy, Rudołowic, Bystrowic, Węgierki, Woli Wegierskiej, Tyniowic, Czudowic, Cząstkowic, Chorzowa, Czelatyc i Tuligłów.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze