Reklama

Stypendia rozdane. Samorząd kolejny raz nagrodził najzdolniejszych uczniów przemyskich szkół [ZDJĘCIA]

128 uczniów przemyskich szkół publicznych i niepublicznych otrzymało jednorazowe stypendia w wysokości 700 zł za wyjątkowe osiągnięcia w nauce, współzawodnictwie sportowym i osiągnięcia artystyczne. Było to 5. rozdanie funduszy przeznaczonych na ten cel. Po raz pierwszy najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni zostali formą finansowego wsparcia w 2017 r.

Samorząd miasta Przemyśla po raz kolejny nagrodził najzdolniejszych uczniów przemyskich szkół. Łącznie odebrało je 128 młodych utalentowanych uczniów – najwięcej od początku przyznawania tego rodzaju świadczenia.

Laureaci zaproszeni zostali do[paywall] urzędu miasta w poniedziałek, 20 września. Z racji trwającej pandemii odbyło się ono w trzech turach.


Wyróżnionym uczniom na sali obrad przemyskiego magistratu towarzyszyli dyrektorzy szkół i wychowawcy. Skierowali do nich słowa podziękowania naczelnik wydziału edukacji i sportu Renata Kochanowicz-Chalicka i gospodarz miasta Wojciech Bakun, który podkreślił jednocześnie wysiłek włożony przez młodzież w naukę w trudnych pandemicznych czasach, w których kontakt ze szkołą możliwy był przez dłuższy czas wyłącznie w formie zdalnej.

– Przyłożyliście się w tym jednym z najtrudniejszych lat szkolnych do nauki i te wyniki, które osiągnęliście, są rewelacyjne – powiedział.

Wyraził też nadzieję, że w tym roku szkolnym nie będzie przeszkód w normalnym uczęszczaniu do szkoły i spotykaniu się ze znajomymi i nauczycielami.

Reklama

O otrzymaniu stypendium decydowały:

co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania oraz spełnienie co najmniej jednego z trzech kryteriów, którymi były nie tylko dobre wyniki w nauce (średnia ocen na świadectwie w przypadku uczniów szkół podstawowych wynosząca nie mniej niż 5,6, a w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych nie mniej niż 5,4),

ale też:

uzyskanie tytułu finalisty lub laureata olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju organizowanego na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 29 stycznia 2002 r.; wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym; zdobycie tytułu laureata krajowego lub międzynarodowego konkursu artystycznego.


Jak widać w tym roku nie brakowało tych, którym udało się sprostać wyśrubowanym wymaganiom.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości