Reklama

Stypendia twórcze przyznane

12 października komisja obradująca w przemyskim magistracie wytypowała nazwiska tegorocznych laureatów Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla.

Przemyślanie zajmujący się szeroko rozumianą twórczością artystyczną kolejny raz mogli się ubiegać o przyznanie Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla na realizację swoich zamierzeń. W sumie wpłynęło 18 wniosków. Po ich rozpatrzeniu członkowie komisji typującej stypendystów (prezydent Wojciech Bakun, przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński, przewodnicząca Komisji Kultury Monika Różycka, członek tejże komisji Jerzy Krużel oraz naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Janusz Łukasiewicz) zadecydowali, że tego rodzaju finansowe wsparcie w wysokości po 5 tys. zł dla każdego z laureatów w tym roku trafi do[paywall] : kompozytora, aranżera, akordeonisty i pianisty Kacpra Bieni (skomponowanie 10 utworów, które ukażą się na płycie zespołu Oreada); organizatorki projektów promujących czytelnictwo Anny Szydełko (na realizację „3. edycji Przemyskiej Rewolucji Literackiej”) oraz artysty Henryka Lasko (na realizację projektu „Przemyśl moim miastem”). Wyróżnionym gratulujemy!


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama