Reklama

Sukces! Po dwóch latach na ulicach miasta odmalują oznakowanie poziome

Dwa lata trzeba było czekać na coś, co jest obowiązkiem władz miasta, czyli dbanie o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Nie było na to pieniędzy, ale dzięki zaradności dyrekcji Zarządu Dróg Miejskich i pobłażliwości pogody, można odtrąbić sukces: oznakowanie ulic zostanie odmalowane!

O tym, jak ważne jest oznakowanie poziome ulic, czyli np. gdzie są przejścia dla pieszych czy w którym momencie można zmienić pas ruchu czy wyprzedzić inny pojazd, doskonale wiedzą kierowcy. Jest niemal tak samo ważne jak oznakowanie pionowe. Brak popularnych białych pasów na jezdniach stwarza również niebezpieczeństwo dla pieszych. I dla wszystkich jest to normalne, ale nie dla władz nadsańskiego grodu[paywall]. Tak za poprzedniej ekipy rządzącej, jak i obecnej, to nie jest problem... I gdyby aura nie przyszła z pomocą, resztki białej farby znikłyby najprawdopodobniej bezpowrotnie.

Na całe szczęście, zima była łaskawa. Nie sypnęła śniegiem, nie przyniosła siarczystych mrozów. Zarządowi Dróg Miejskich w Przemyślu udało się zaoszczędzić pieniądze, które były przeznaczone na ten cel. Dzięki temu jest możliwość cząstkowych remontów ulic i odmalowania oznakowania poziomego. – Zima nas oszczędziła, więc my zaoszczędziliśmy. Przykręciliśmy śrubę i zostało nam pieniędzy na tyle, aby uzupełnić ubytki w jezdniach i odmalować oznakowanie poziome – powiedział dyrektor ZDM-u Jacek Cielecki.

Reklama
ZDM rozstrzygnął już przetarg na oba przedsięwzięcia. Remonty cząstkowe wykonuje Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu. – Pieniędzy powinno nam wystarczyć na remont wszystkich ulic, które tego wymagają. Ulic z nawierzchnią bitumiczną. Te utwardzone postaramy się także nie odpuścić. Myślę, że od połowy maja rozpocznie się malowanie ulic. W zeszłym roku nie było na to pieniędzy. Odmalowaliśmy tylko przejścia dla pieszych. Teraz chcemy zrobić wszystko, od malowania pasów na jezdniach przez odświeżenie śluz rowerowych po odnowienie oznakowania na dwóch odcinkach obwodnicy. Przypuszczam, że może to potrwać około sześciu tygodni – podsumował J. Cielecki.


fot.Mariusz Godos
Jedno z najczęściej użytkowanych przejść dla pieszych w Przemyślu przy ulicy Mickiewicza. Jeszcze kilka tygodni i nie byłoby wiadomo, w którym miejscu się znajduje...


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-04-27 16:03:22

    Jaka zaradność.Zimy prawie nie było,niepotrzebnie zmieniałem opony.Zostało z akcji "zima",która tym razem wykorzystano dla dobra miasta zamiast na premie prominentów jak to uprzednio bywało.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Juro - niezalogowany 2019-04-28 15:45:21

    Oj .. sukces ..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-04-28 16:43:10

    To już kolejny sukces pana prezydenta .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama