– Te święta z wiadomych względów były inne. Postanowiliśmy zorganizować świąteczne paczki żywnościowe dla rodzin zastępczych w Przemyślu. Uważaliśmy, że w ten sposób nasza charytatywna pomoc trafi do tych, którzy jej naprawdę potrzebują w tak trudnym okresie, jaki panuje teraz w naszym kraju – powiedziała przewodnicząca Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Przemyślu Grażyna Stojak.
Akcja została przeprowadzona pod patronatem posłanki Joanny Frydrych, której biuro już niebawem będzie w Przemyślu, przy ulicy Słowackiego 23. Wsparła nie tylko dobrym słowem, ale i sporą kwotą pieniędzy, za które zostały zakupione wędliny do paczek żywnościowych. Reszta produktów to zasługa radnych z Klubu KO: Grażyny Stojak, Ewy Sawickiej, Jerzego Krużela, Pawła Zastrowskiego i Tomasza Schabowskiego[paywall]. Organizacyjnie i finansowo wsparli akcję także zastępca prezydenta miasta Bogusław Świeży i prezes PGM Zbigniew Czekierda.
– Każdy dał coś od siebie. Na przykład Jurek Krużel przekazał aż 12 kilogramów miodu z własnej pasieki na ten cel. Niestety, nie było z nami posłanki Joanny Frydrych, która zachowała się naprawdę wspaniale w stosunku dla przemyskich rodzin zastępczych. Ale na posterunku, czyli przy przekazaniu paczek rodzinom zastępczym byłam ja, przewodnicząca rady miejskiej Ewa Sawicka, dobry duch tej akcji oraz Paweł Zastrowski – wyliczyła G. Stojak.
Rodziny zastępcze reprezentowała Ewa Frankowska. Wartość każdej paczki to ok. 250 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak trzymać.Pomagajmy sobie wzajemnie i dzielmy się z tymi co tego naprawdę potrzebuja.Po wzburzeniu i oburzeniu wśród mieszkańców naszego grodu odnosnie zachowania sie w krytycznych czasach "naszego" arcybiskupa i z kurii nadeszła też budujaca nowina.Kuria w dniu dzisiejszym dla naszego szpitala przekazała respirator.
Respirator - to rzeczywiście dobra nowina! Pczkami rzeczywiście wsszyscy cieszyliśmy się - My jako Klub Radnych KO, bo udalo nam się zorganizować paczki, natomiast obdarowani - że o nich pamiętano. Naprawdę miły to był dzień!
W tak trudnych czasach i tak wielkim zagrozeniu nie dzielmy sie w naszym mieście na kluby czy tez sympatie polityczne.Nasze miasto zamieszkuje bardzo duzo ludzi dobrych o wielkim sercu i gotowych nieść pomoc potrzebującymSą tez oczywiście cwaniacy wykorzystujący istniejące zagrożenie do swoich podłych celów.Ale tych jest naprawdę garstka i ich wszystkich obracających się w przestrzeni dobrze znamy .Niektórych z nich zaczyna ruszać sumienie co też dobrze świadczy.
Czyli pomocy potrzebują tylko rodziny zastępcze?. Szlachetna akcja, ale osób znajdujących się w trudniejszej sytuacji jest znacznie więcej. Wystarczyło zapytać organizacje pozarządowe działające na terenie miasta. Ale mimo wszystko gratuluję podjęcia takiej inicjatywy.
Rodziny zastępcze mają 500+ i inne dopłaty na dzieci są biedniejsi
Odezwali się specjalisci od licytacji biedy. Rzygać się chce czytajac 'gościa ' i helkę'
To proszę organizować pomoc dla tych biedniejszych!
Ależ nikt nie broni! - bardzo proszę organizować pomoc dla tych biedniejszych! Cały Przemyśl stoi otworem!!! Proszę bardzo, a wówczas zobaczy Pani, droga Helko, jak to jest "łatwo" organizować...
Ależ proszę zapytać organizacje pozarządowe i dziaąłć! Będę się tylko bardzo cieszyć z takiego obrotu spraw i popularności akcji dobroczynnych!
Tak trzymać.Pomagajmy sobie wzajemnie i dzielmy się z tymi co tego naprawdę potrzebuja.Po wzburzeniu i oburzeniu wśród mieszkańców naszego grodu odnosnie zachowania sie w krytycznych czasach "naszego" arcybiskupa i z kurii nadeszła też budujaca nowina.Kuria w dniu dzisiejszym dla naszego szpitala przekazała respirator.
Respirator - to rzeczywiście dobra nowina! Pczkami rzeczywiście wsszyscy cieszyliśmy się - My jako Klub Radnych KO, bo udalo nam się zorganizować paczki, natomiast obdarowani - że o nich pamiętano. Naprawdę miły to był dzień!
W tak trudnych czasach i tak wielkim zagrozeniu nie dzielmy sie w naszym mieście na kluby czy tez sympatie polityczne.Nasze miasto zamieszkuje bardzo duzo ludzi dobrych o wielkim sercu i gotowych nieść pomoc potrzebującymSą tez oczywiście cwaniacy wykorzystujący istniejące zagrożenie do swoich podłych celów.Ale tych jest naprawdę garstka i ich wszystkich obracających się w przestrzeni dobrze znamy .Niektórych z nich zaczyna ruszać sumienie co też dobrze świadczy.