Reklama

Świąteczne niespodzianki dla rodzin zastępczych

– Te święta z wiadomych względów były inne. Postanowiliśmy zorganizować świąteczne paczki żywnościowe dla rodzin zastępczych w Przemyślu. Uważaliśmy, że w ten sposób nasza charytatywna pomoc trafi do tych, którzy jej naprawdę potrzebują w tak trudnym okresie, jaki panuje teraz w naszym kraju – powiedziała przewodnicząca Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Przemyślu Grażyna Stojak.

Akcja została przeprowadzona pod patronatem posłanki Joanny Frydrych, której biuro już niebawem będzie w Przemyślu, przy ulicy Słowackiego 23. Wsparła nie tylko dobrym słowem, ale i sporą kwotą pieniędzy, za które zostały zakupione wędliny do paczek żywnościowych. Reszta produktów to zasługa radnych z Klubu KO: Grażyny Stojak, Ewy Sawickiej, Jerzego Krużela, Pawła Zastrowskiego i Tomasza Schabowskiego[paywall]. Organizacyjnie i finansowo wsparli akcję także zastępca prezydenta miasta Bogusław Świeży i prezes PGM Zbigniew Czekierda.
– Każdy dał coś od siebie. Na przykład Jurek Krużel przekazał aż 12 kilogramów miodu z własnej pasieki na ten cel. Niestety, nie było z nami posłanki Joanny Frydrych, która zachowała się naprawdę wspaniale w stosunku dla przemyskich rodzin zastępczych. Ale na posterunku, czyli przy przekazaniu paczek rodzinom zastępczym byłam ja, przewodnicząca rady miejskiej Ewa Sawicka, dobry duch tej akcji oraz Paweł Zastrowski – wyliczyła G. Stojak.
Rodziny zastępcze reprezentowała Ewa Frankowska. Wartość każdej paczki to ok. 250 zł.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-04-12 17:19:41

    Tak trzymać.Pomagajmy sobie wzajemnie i dzielmy się z tymi co tego naprawdę potrzebuja.Po wzburzeniu i oburzeniu wśród mieszkańców naszego grodu odnosnie  zachowania sie w krytycznych czasach "naszego" arcybiskupa i z kurii nadeszła też budujaca nowina.Kuria w dniu dzisiejszym dla naszego szpitala przekazała respirator.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    G. - niezalogowany 2020-04-12 17:42:01

    Respirator - to rzeczywiście dobra nowina! Pczkami rzeczywiście wsszyscy cieszyliśmy się - My jako Klub Radnych KO, bo udalo nam się zorganizować paczki, natomiast obdarowani - że o nich pamiętano.  Naprawdę miły to był dzień! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-04-12 17:52:00

    W tak trudnych czasach i tak wielkim zagrozeniu nie dzielmy sie w naszym mieście na kluby czy tez sympatie polityczne.Nasze miasto zamieszkuje bardzo duzo ludzi dobrych o wielkim sercu i gotowych nieść pomoc potrzebującymSą tez oczywiście cwaniacy wykorzystujący istniejące zagrożenie do swoich podłych celów.Ale tych jest naprawdę garstka i ich wszystkich obracających się w przestrzeni  dobrze znamy .Niektórych z nich zaczyna ruszać sumienie co też dobrze świadczy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama