Reklama

Święto najmłodszych na przystani wodnej

Na ciągle odnawianej przystani wodnej przy ul. 22 Stycznia w Przemyślu odbył się Dzień Dziecka pod Żaglami. O tydzień „spóźniony”, ale za to niezwykle udany.

– Wydarzenie to było częścią projektu „Żeglować każdy może”, opracowanego i realizowanego w tym roku przez nasze stowarzyszenie – wyjaśnił kpt. Jacek Podwyszyński ze Stowarzyszenia „Róża Wiatrów”. Patronat nad nim objął prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, a przemyski magistrat partycypował w kosztach przedsięwzięcia[paywall]. Partnerem pikniku byli natomiast: Województwo Podkarpackie, Międzynarodowa Federacja Szkół Żeglarskich ISSA, Hot’n Ride, Speed Com, Miejsce „Kawa i Zabawa” Pawła Kanieckiego. Nie odbyłby się jednak, gdyby nie sponsorzy. To m.in.: DJ Jordan Tomasz Mazur, Zumba Kids Kasia Kubicka, Buda – zajęcia pozalekcyjne, Komenda Miejska Policji w Przemyślu oraz radni: Maciej Kamiński, Robert Bal, Bartłomiej Barczak i Marcin Kowalski.

Dwie strefy

Impreza została podzielona na dwie strefy. Pierwsza, wodna, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, zwłaszcza najmłodszych. Wszyscy chętni mogli m.in. popływać rodzinnie kajakami. Największą frajdę z tym związaną miały oczywiście dzieci, których pilnował jak oka w głowie doświadczony kajakarz i jednocześnie wolontariusz Andrzej Kornaga. –Furorę robił także ponton Rib, który jest wykorzystywany do zabezpieczenia szkoleń dzieci sekcji Optimist na wodzie. Dla mniej odważnych przygotowano atrakcję oglądania z pokładu pontonu brzegów Sanu  – wyjaśnił J. Podwyszyński.

Reklama

Druga strefa była lądową. Tam dorośli mogli posmakować specjalnie parzonej kawy, a dla dzieci przygotowano moc atrakcji, m.in.: taniec piracki z Kasią Kubicką, malowanie twarzy i eksperymenty chemiczne z członkami firmy Buda – zajęcia pozalekcyjne, darmową zjeżdżalnię, „zwiedzanie” policyjnego radiowozu czy prezentację wózka szkoleniowego do łódki Optimist, jedynego takiego na Podkarpaciu, a może i w Polsce. Odbyło się wiele konkursów z nagrodami, doszło również do rozstrzygnięcia konkursu dla przedszkolaków pt. „Żeglarstwo widziane oczami dziecka”.

Spływ na byle czym

Kolejnym wydarzeniem na przystani wodnej będzie „Spływ na byle czym” i zajęcia dla dzieci w ramach Akademii Żeglarskiej dla Dzieci podczas wakacji. – Wszystkie te przedsięwzięcia są darmowe i ogólnodostępne. Nasze stowarzyszenie nigdy nie prowadziło i nie będzie prowadzić także żadnej zbiórki podczas organizowanych imprez. Każdy, kto chce wesprzeć choćby remont przystani, może to zrobić poprzez wpłatę na konto na stronie internetowej pomagam.pl – zapewnił J. Podwyszyński.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mmm - niezalogowany 2019-06-14 19:39:12

    Kiedys mozna bylo wypozyczyc kajak lub ponton na splyw z Krasiczyna

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ert - niezalogowany 2019-06-15 19:04:49

    Kiedyś była w Przemyślu . Przystań wodna 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    22-go - niezalogowany 2019-06-17 19:53:12

    Ciągle odnawiana?bzdura nic tam się nie robi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama