Na ciągle odnawianej przystani wodnej przy ul. 22 Stycznia w Przemyślu odbył się Dzień Dziecka pod Żaglami. O tydzień „spóźniony”, ale za to niezwykle udany.
– Wydarzenie to było częścią projektu „Żeglować każdy może”, opracowanego i realizowanego w tym roku przez nasze stowarzyszenie – wyjaśnił kpt. Jacek Podwyszyński ze Stowarzyszenia „Róża Wiatrów”. Patronat nad nim objął prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, a przemyski magistrat partycypował w kosztach przedsięwzięcia[paywall]. Partnerem pikniku byli natomiast: Województwo Podkarpackie, Międzynarodowa Federacja Szkół Żeglarskich ISSA, Hot’n Ride, Speed Com, Miejsce „Kawa i Zabawa” Pawła Kanieckiego. Nie odbyłby się jednak, gdyby nie sponsorzy. To m.in.: DJ Jordan Tomasz Mazur, Zumba Kids Kasia Kubicka, Buda – zajęcia pozalekcyjne, Komenda Miejska Policji w Przemyślu oraz radni: Maciej Kamiński, Robert Bal, Bartłomiej Barczak i Marcin Kowalski.
Impreza została podzielona na dwie strefy. Pierwsza, wodna, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, zwłaszcza najmłodszych. Wszyscy chętni mogli m.in. popływać rodzinnie kajakami. Największą frajdę z tym związaną miały oczywiście dzieci, których pilnował jak oka w głowie doświadczony kajakarz i jednocześnie wolontariusz Andrzej Kornaga. –Furorę robił także ponton Rib, który jest wykorzystywany do zabezpieczenia szkoleń dzieci sekcji Optimist na wodzie. Dla mniej odważnych przygotowano atrakcję oglądania z pokładu pontonu brzegów Sanu – wyjaśnił J. Podwyszyński.
Druga strefa była lądową. Tam dorośli mogli posmakować specjalnie parzonej kawy, a dla dzieci przygotowano moc atrakcji, m.in.: taniec piracki z Kasią Kubicką, malowanie twarzy i eksperymenty chemiczne z członkami firmy Buda – zajęcia pozalekcyjne, darmową zjeżdżalnię, „zwiedzanie” policyjnego radiowozu czy prezentację wózka szkoleniowego do łódki Optimist, jedynego takiego na Podkarpaciu, a może i w Polsce. Odbyło się wiele konkursów z nagrodami, doszło również do rozstrzygnięcia konkursu dla przedszkolaków pt. „Żeglarstwo widziane oczami dziecka”.
Kolejnym wydarzeniem na przystani wodnej będzie „Spływ na byle czym” i zajęcia dla dzieci w ramach Akademii Żeglarskiej dla Dzieci podczas wakacji. – Wszystkie te przedsięwzięcia są darmowe i ogólnodostępne. Nasze stowarzyszenie nigdy nie prowadziło i nie będzie prowadzić także żadnej zbiórki podczas organizowanych imprez. Każdy, kto chce wesprzeć choćby remont przystani, może to zrobić poprzez wpłatę na konto na stronie internetowej pomagam.pl – zapewnił J. Podwyszyński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kiedys mozna bylo wypozyczyc kajak lub ponton na splyw z Krasiczyna
Kiedyś była w Przemyślu . Przystań wodna
Ciągle odnawiana?bzdura nic tam się nie robi
Kolejny co potrafi tylko krytykować, trzeba było brać i robić, stało to przez wiele lat i zarastało, było siedliskiem lokalnych meneli. A może zamiast krytykować warto przejść się nad Sanem i pozbierać śmieci.
Kiedys mozna bylo wypozyczyc kajak lub ponton na splyw z Krasiczyna
Kiedyś była w Przemyślu . Przystań wodna
Ciągle odnawiana?bzdura nic tam się nie robi