Reklama

Święto nauczycieli, nagrody i odznaczenia [ZDJĘCIA]

28/10/2019 09:36

Kilkudziesięciu nauczycieli z regionu obchodziło we wtorek, 8 października, Dzień Edukacji Narodowej w sposób szczególny – uczestnicząc w obchodach wojewódzkich tego święta, zorganizowanych w tym roku w Jarosławiu.

Goszcząca wydarzenie aula Centrum Kulturalnego PWSTE zapełniła się pedagogami z byłego[paywall] województwa przemyskiego. To oni odbierali kwiaty i życzenia z rąk gospodarzy i organizatorów spotkania – starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana i podkarpackiego kuratora oświaty Małgorzaty Rauch. Do tych życzeń przyłączyli się prowadząca imprezę naczelnik wydziału oświaty w jarosławskim starostwie Marta Kurpiel, a także wicemarszałek województwa Piotr Pilch, dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak, radna wojewódzka Anna Huk, archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec oraz przedstawiciele związków zawodowych Jadwiga Piątek i Andrzej Mamak.

Najważniejszą częścią uroczystości było chyba jednak uhonorowanie pracy nauczycieli. Spotkanie w Jarosławiu stało się więc okazją do wręczenia odznaczeń państwowych, Medali Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Do licznego grona wyróżnianych dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty, nagrodzonych z poziomu kuratorium, dołączyły się, nie mniej prestiżowe wyróżnienia przyznane przez starostę jarosławskiego. Stosunkowo długa ceremonia wręczenia tych wszystkich nagród i odznaczeń okraszona została występami artystycznymi. Na scenie pojawiły się biorące udział w tegorocznej edycji The Voice of Poland Klaudia i Martyna Kowalik, a także Daniel Cicirko, który w tym samym programie swoich sił próbował w ubiegłym roku.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama