Kilkudziesięciu nauczycieli z regionu obchodziło we wtorek, 8 października, Dzień Edukacji Narodowej w sposób szczególny – uczestnicząc w obchodach wojewódzkich tego święta, zorganizowanych w tym roku w Jarosławiu.
Goszcząca wydarzenie aula Centrum Kulturalnego PWSTE zapełniła się pedagogami z byłego[paywall] województwa przemyskiego. To oni odbierali kwiaty i życzenia z rąk gospodarzy i organizatorów spotkania – starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana i podkarpackiego kuratora oświaty Małgorzaty Rauch. Do tych życzeń przyłączyli się prowadząca imprezę naczelnik wydziału oświaty w jarosławskim starostwie Marta Kurpiel, a także wicemarszałek województwa Piotr Pilch, dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak, radna wojewódzka Anna Huk, archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec oraz przedstawiciele związków zawodowych Jadwiga Piątek i Andrzej Mamak.
Najważniejszą częścią uroczystości było chyba jednak uhonorowanie pracy nauczycieli. Spotkanie w Jarosławiu stało się więc okazją do wręczenia odznaczeń państwowych, Medali Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Do licznego grona wyróżnianych dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty, nagrodzonych z poziomu kuratorium, dołączyły się, nie mniej prestiżowe wyróżnienia przyznane przez starostę jarosławskiego. Stosunkowo długa ceremonia wręczenia tych wszystkich nagród i odznaczeń okraszona została występami artystycznymi. Na scenie pojawiły się biorące udział w tegorocznej edycji The Voice of Poland Klaudia i Martyna Kowalik, a także Daniel Cicirko, który w tym samym programie swoich sił próbował w ubiegłym roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze