Reklama

Święto żurawickich czołgistów

Starostowie, burmistrz i wójtowie zostali m.in. wyróżnieni Odznaką Honorową 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy podczas corocznego święta tej jednostki.

Święto żurawickich czołgistów obchodzone jest na pamiątkę rocznicy nadania przez prezydenta RP sztandaru, ufundowanego przez społeczeństwo Żurawicy 11 maja 1996 r.[paywall] Batalion przejął i z honorem kultywuje dziedzictwo tradycji jednostek pancernych stacjonujących w żurawickicm garnizonie od 1919 do 1939 r. Obecnie batalion jest ważnym ogniwem 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

W br. świętowanie było symbolicznie. Wszystko oczywiście z powodu trwającej w Polsce epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku tradycyjnie, wspólnie z władzami samorządowymi, innymi służbami mundurowymi, szkołami, przyjaciółmi batalionu oraz mieszkańcami będziemy mogli radośnie przeżywać jedną z najważniejszych dla jednostki wojskowej uroczystość. Wszystkim obecnym i byłym żołnierzom, pracownikom RON, przyjaciołom oraz osobom związanym i współpracującym z batalionem dziękuję za codzienne realizowanie zadań oraz zaangażowanie w życie jednostki – powiedział dowódca 1. bcz w Żurawicy ppłk Rafał Kluz.

Reklama

Nagrody i wyróżnienia

Podczas skromnej uroczystości nie mogło obyć się bez nagród i wyróżnień. Odznaką Honorową 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy – oprócz licznie zasłużonych i wyróżniających się żołnierzy i pracownik Resortu Obrony Narodowej – wyróżnieni zostali: starosta przemyski Jan Pączek, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, wójtowie gmin: Orły – Bogusław Słabicki, Krasiczyn – Tadeusz Bobek, Tryńcza – Ryszard Jędruch, przewodniczący Rady Gminy Żurawica Maciej Gałuszka, sołtys Żurawicy Janusz Rabka, przewodnik turystyczny Wiesław Wróbel, historyk wojskowości dr Lucjan Fac oraz rzecznik prasowy 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu Barbara Brem-Kowalik.

Pismem pochwalnym na tle sztandaru wyróżniono 9 żołnierzy, pochwałą – 9 żołnierzy oraz 8 pracowników RON, listem gratulacyjnym – 9 żołnierzy, urlopem nagrodowym – 10 żołnierzy oraz 5 pracowników RON.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mój Sensej - niezalogowany 2020-06-08 19:04:18

    No to Czołgiston z Żurawicy trafił się w końcu dowódca, czołgista, OFICER-ŻOŁNIERZ! :) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama