Reklama

W Krasiczynie świętowali celnicy [ZDJĘCIA]

Z udziałem szefa Krajowej Administracji Skarbowej, sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów inspektora Bartosza Zbaraszczuka na dziedzińcu zamku w Krasiczynie 7 września br. odbyły się regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Krasiczynie, odprawioną w intencji pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. Potem ceremonia przeniosła się na dziedziniec zamku w Krasiczynie. Głównym punktem obchodów był uroczysty apel na zamkowym dziedzińcu.

W obchodach uczestniczyła kompania honorowa szefa KAS i pododdział reprezentacyjny Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej[paywall].

Reklama

Gospodarzem uroczystości był dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek, który w swoim wystąpieniu podziękował za efekty dotychczasowej pracy i służby oraz podsumował funkcjonowanie podkarpackiej KAS.

– Przez sześć miesięcy tego roku zebraliśmy już ponad 4 miliardy 200 milionów złotych. Mam nadzieję, że do tej sumy dodamy niebawem 340 milionów złotych z tytułu wykrytych przez nas w pierwszym półroczu nieprawidłowości, głównie w obszarze podatkowym

– wyliczył.

– 2023 rok jest rokiem pełnym wyzwań dla całej Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki waszemu profesjonalizmowi oraz oddaniu służbie KAS zrealizowała postawione przed nią cele i zadania. Służba w tej formacji jest kluczowa dla zapewnienia bezpiecznej i uczciwej przyszłości dla naszych obywateli

Reklama

– powiedział z kolei szef KAS insp. B. Zbaraszczuk.

Odznaczenia i awanse

Podczas apelu wręczono odznaczenia resortowe oraz awanse w służbie celno-skarbowej i służbie cywilnej. Postanowieniem ministra finansów Magdaleny Rzeczkowskiej nadane zostały 4 srebrne i 9 brązowych odznak „Zasłużony dla KAS”.  Podobne odznaki odebrało 17 pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej oraz podległych jednostek.

Wyjątkowym punktem obchodów był uroczysty akt mianowania funkcjonariuszy na pierwszy stopień służbowy w korpusie oficerów młodszych w służbie celno-skarbowej, którego w imieniu Prezydenta RP dokonali szef KAS insp. B. Zbaraszczuk oraz pełnomocnik graniczny szefa KAS nadinsp. Dariusz Postek. Awanse na wyższe stopnie służbowe przyznane zostały także w korpusach: oficerów starszych, oficerów młodszych, aspirantów i podoficerów. Wręczono ponadto awanse w służbie cywilnej.

Reklama

Podczas apelu wyróżnionych zostało także sześciu funkcjonariuszy służby celno-skarbowej za pomoc w realizacji zadań związanych z centrum logistycznym, funkcjonującym przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie. Pamiątkowe dyplomy komendanta głównego PSP wręczył komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie nadbryg. Andrzej Babiec.

Swoje wyróżnienia odebrali również celnicy – honorowi dawcy krwi.
Na zakończenie odbył się piknik rodzinny z pokazem sprzętu, laboratorium celno-skarbowego, prezentacją umiejętności służbowego psa KAS oraz wystawą gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama