Z udziałem szefa Krajowej Administracji Skarbowej, sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów inspektora Bartosza Zbaraszczuka na dziedzińcu zamku w Krasiczynie 7 września br. odbyły się regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Krasiczynie, odprawioną w intencji pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. Potem ceremonia przeniosła się na dziedziniec zamku w Krasiczynie. Głównym punktem obchodów był uroczysty apel na zamkowym dziedzińcu.
W obchodach uczestniczyła kompania honorowa szefa KAS i pododdział reprezentacyjny Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej[paywall].
Gospodarzem uroczystości był dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek, który w swoim wystąpieniu podziękował za efekty dotychczasowej pracy i służby oraz podsumował funkcjonowanie podkarpackiej KAS.
– Przez sześć miesięcy tego roku zebraliśmy już ponad 4 miliardy 200 milionów złotych. Mam nadzieję, że do tej sumy dodamy niebawem 340 milionów złotych z tytułu wykrytych przez nas w pierwszym półroczu nieprawidłowości, głównie w obszarze podatkowym
– wyliczył.
– 2023 rok jest rokiem pełnym wyzwań dla całej Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki waszemu profesjonalizmowi oraz oddaniu służbie KAS zrealizowała postawione przed nią cele i zadania. Służba w tej formacji jest kluczowa dla zapewnienia bezpiecznej i uczciwej przyszłości dla naszych obywateli
Reklama
– powiedział z kolei szef KAS insp. B. Zbaraszczuk.
Podczas apelu wręczono odznaczenia resortowe oraz awanse w służbie celno-skarbowej i służbie cywilnej. Postanowieniem ministra finansów Magdaleny Rzeczkowskiej nadane zostały 4 srebrne i 9 brązowych odznak „Zasłużony dla KAS”. Podobne odznaki odebrało 17 pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej oraz podległych jednostek.
Wyjątkowym punktem obchodów był uroczysty akt mianowania funkcjonariuszy na pierwszy stopień służbowy w korpusie oficerów młodszych w służbie celno-skarbowej, którego w imieniu Prezydenta RP dokonali szef KAS insp. B. Zbaraszczuk oraz pełnomocnik graniczny szefa KAS nadinsp. Dariusz Postek. Awanse na wyższe stopnie służbowe przyznane zostały także w korpusach: oficerów starszych, oficerów młodszych, aspirantów i podoficerów. Wręczono ponadto awanse w służbie cywilnej.
Podczas apelu wyróżnionych zostało także sześciu funkcjonariuszy służby celno-skarbowej za pomoc w realizacji zadań związanych z centrum logistycznym, funkcjonującym przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie. Pamiątkowe dyplomy komendanta głównego PSP wręczył komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie nadbryg. Andrzej Babiec.
Swoje wyróżnienia odebrali również celnicy – honorowi dawcy krwi.
Na zakończenie odbył się piknik rodzinny z pokazem sprzętu, laboratorium celno-skarbowego, prezentacją umiejętności służbowego psa KAS oraz wystawą gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze