Reklama

Świętowali przemyscy diabetycy. Od 15 lat wspierają zmagających się z cukrzycą [ZDJĘCIA]

Jubileusz 15-lecia działalności świętowało Przemyskie Koło Terenowe nr 15 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Uroczystość, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich oraz zarządu głównego stowarzyszenia, była okazją do wręczenia laurów i wyróżnień.

Koło terenowe nr 15 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków od 15 lat wspiera przemyślan zmagających się z cukrzycą.

Zrzesza obecnie około 300 osób, przekazując cukrzykom niezbędną wiedzę na temat choroby, zapraszając na spotkania z fachowcami w dziedzinie diabetologii, doradzając, udostępniając fachową literaturę i organizując wyjazdy rehabilitacyjne.

Za sterami organizacji stoi Janusz Musz, który przejął schedę po[paywall] długoletnim prezesie przemyskiego koła Janie Zrajko.


Uroczystości jubileuszowe przemyskich diabetyków zorganizowano w Hotelu Marko, zapraszając na nie członków stowarzyszenia, jego sympatyków i przedstawicieli innych kół z Polski.

Święto zaszczyciła również swoją obecnością prezes Zarządu Głównego PSD Anna Śliwińska. Obecni byli ponadto prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i wicemarszałek województwa Piotr Pilch.

Reklama

Wydarzenie było okazją do uhonorowania aktywnych działaczy koła, jak i wspierających je w pełnionej misji osób. Tym pierwszym wręczono Złote Serca Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz odznaki Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Z kolei prezes Zarządu PSD Anna Śliwińska, starosta przemyski Jan Pączek oraz wicemarszałek Piotr Pilch otrzymali odznakę Ambasador Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Wyróżnione zostało też samo koło.

Sekretarz Kapituły Tytułu Laur Sukcesu Jerzy Góralewicz poinformował zebranych przyznaniu mu wyróżnienia „Laur Terra Premisliensis”. Oprócz tego swoje wyróżnienie wręczyła też przemyskim działaczom wspomniana już A. Śliwińska.

Jako że nieocenioną oręż w walce z cukrzycą stanowi edukacja, nie zabrakło i tego elementu. Zgromadzeni mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o właściwym odżywianiu osób chorych na cukrzycę dzięki przygotowanemu na tę okazję wykładowi.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama