Reklama

Świętowanie pokoleń. Młodzież spotkała się z seniorami

Młodzież Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu po raz kolejny spotkała się z seniorami Dziennego Domu Pobytu Seniora Archidiecezji Przemyskiej Caritas. Okazją ku temu było celebrowanie 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek Bernardyny Banaś i Doroty Bijan przygotowali program artystyczny pod nazwą „Od bólu do nadziei…”, złożony z tekstów poetyckich autorstwa przemyskiej poetki Teresy Paryny, zamieszczonych w tomie pod tym samym tytułem.

W spotkaniu uczestniczyła również[paywall] sama poetka, która zaprezentowała swoje wiersze o tematyce patriotycznej oraz przedstawiła główny motyw ich tworzenia –troskę o dobro ojczyzny.

T. Paryna wyznała, że książką „Od bólu do nadziei…” chciała „złożyć skromny hołd tym, którzy nie wahali się dar swojego życia złożyć na ołtarzu Ojczyzny”. W spotkaniu wzięła udział m.in. prezes przemyskiego oddziału Związku Sybiraków Stanisława Żak, która podzieliła się refleksjami o patriotyzmie z perspektywy zesłańców na „nieludzką ziemię”.

Celebrowanie rocznicy zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i słodkim poczęstunkiem, o który zadbali uczniowie ZSU-HiG w Przemyślu.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama