Młodzież Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu po raz kolejny spotkała się z seniorami Dziennego Domu Pobytu Seniora Archidiecezji Przemyskiej Caritas. Okazją ku temu było celebrowanie 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek Bernardyny Banaś i Doroty Bijan przygotowali program artystyczny pod nazwą „Od bólu do nadziei…”, złożony z tekstów poetyckich autorstwa przemyskiej poetki Teresy Paryny, zamieszczonych w tomie pod tym samym tytułem.
W spotkaniu uczestniczyła również[paywall] sama poetka, która zaprezentowała swoje wiersze o tematyce patriotycznej oraz przedstawiła główny motyw ich tworzenia –troskę o dobro ojczyzny.
T. Paryna wyznała, że książką „Od bólu do nadziei…” chciała „złożyć skromny hołd tym, którzy nie wahali się dar swojego życia złożyć na ołtarzu Ojczyzny”. W spotkaniu wzięła udział m.in. prezes przemyskiego oddziału Związku Sybiraków Stanisława Żak, która podzieliła się refleksjami o patriotyzmie z perspektywy zesłańców na „nieludzką ziemię”.
Celebrowanie rocznicy zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i słodkim poczęstunkiem, o który zadbali uczniowie ZSU-HiG w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze