Reklama

Święty Hubert niech ich wspiera. W Rudawce stanęła wyjątkowa kapliczka [ZDJĘCIA]

Mimo, że Hubertus już za nami, w tradycji łowieckiej jest on obchodzony szczególnie uroczyście. Nie inaczej było w kole łowieckim Bór Bircza. Tam hubertowskie polowanie zbiegło się z poświęceniem nowo wybudowanej kapliczki pw. św. Huberta.


fot.M.Kopczak
Tradycje hubertowskie są nieodłączne z polowaniem. Nie inaczej było w kole łowieckim Bór Bircza. Po zakończeniu zbiórki przy strzelnicy myśliwskiej w Iskani prezes Zbigniew Kopczak, dziękując uczestnikom, zaprosił do poświęcenia nowo powstałej kapliczki pw. św. Huberta, która stanęła przy siedzibie koła.

Inicjatorem i pomysłodawcą budowy kapliczki był zarząd koła, redaktor naczelny „Łowca Galicyjskiego” Henryk Karnas oraz kapelan ks. Andrzej Pokrywa. Z pomocą mieszkańców Rudawki – Janusza i Ryszarda Pleśniaków – trud jej wykonania wziął na siebie stażysta koła Mateusz Pleśniak.

Reklama

Budowę w sposób[paywall] finansowy wsparł Henryk Karnas. Jest także darczyńcą krzyża z poroża. Karol Benbenek z małżonką ufundowali z kolei kuty krzyż, który widnieje na szczycie dachu kapliczki. Czynny udział w jej montażu brali również: Tomasz Janowicz, Waldemar Kopczak oraz Eugeniusz Kos.

Uroczystego poświęcenia kapliczki dokonali: ks. prał. Stanisław Kot, ks. Andrzej Pokrywa oraz ks. Witold Płocica, którzy 5 listopada odprawili w niej pierwszą, uroczystą, polową mszę świętą.

Świetności dodali sygnaliści, którzy zadbali o jej oprawę. „Mimo niesprzyjającej aury nie zabrakło poczucia humoru” – wspominają uczestnicy, którzy Hubertusa zakończyli wspólną biesiadą w domku myśliwskim, przy muzyce zespołu Fidelis, składającego się z Teresy Kuczery i Jana Nowakowskiego.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama