27 września, podczas uroczystości nadania i poświęcenia sztandaru dla Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu, wręczono odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom placówki i podziękowano przyjaciołom szpitala, przekazując na ich ręce pamiątkowe statuetki św. Ojca Pio – patrona przemyskiej lecznicy.
Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym św. Józefa Sebastiana Biskupa. Odprawionej tam mszy św. przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal, który, nawiązując do wyjątkowej okazji, jaką było nadanie sztandaru placówce, powiedział: – Sztandar jest przedmiotem, który nas określa, jednoczy i który pomaga nam uświadomić sobie, że jesteśmy jedną wspólnotą. Każdy sztandar ma jednoczyć we wspólnym dziele, we wspólnym powołaniu.
Dalsza część uroczystości odbyła się w podprzemyskiej Vilii Bolestraszyce, gdzie nastąpiła prezentacja sztandaru, wbicie pamiątkowych gwoździ, a także wręczenie odznaczeń państwowych i uhonorowanie pracowników i osób zasłużonych dla szpitala. Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę 28 pracownikom szpitala wręczyli goście spotkania – doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Dudek i wojewoda podkarpacki E. Leniart.
Za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego odznaczeni zostali Złotym Krzyżem[paywall] Zasługi: Iwona Gajewska, Anna Wojnarowicz, Mirosław Liwak, Andrzej Organ, Elżbieta Mielnik, Irena Hady, Danuta Wardęga, Piotr Stabiszewski, Renata Kazura i Joanna Pydzińska. Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowano: Tomasza Ciszewskiego, Rafała Walczaka, Piotra Górala, Magdalenę Mac-Sus, Dariusza Paszkiewicza, Andrzeja Szpiecha, Agnieszkę Cichońską i Krzysztofa Popławskiego. Odznaczenie w postaci Brązowego Krzyża Zasługi odebrał natomiast Łukasz Suwała.
Sumienni pracownicy i przyjaciele szpitala
Ponadto za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej wyróżniono następujące osoby: Medalem Złotym za Długoletnią Służbę – Krystynę Stącel, Stanisława Gawła, Ryszarda Hołowieckiego, Halinę Michno, Renatę Kramarz i Janusza Margańskiego, a Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę Beatę Łogin.
Pośmiertne odznaczenie w postaci Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju onkologii i ochrony zdrowia oraz za osiągnięcia w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy przyznano śp. Janowi Hołówce (szerzej w osobnym tekście).
Wydarzenie było również okazją do złożenia podziękowań osobom i instytucjom zaprzyjaźnionym ze szpitalem. Im wręczone zostały pamiątkowe statuetki św. Ojca Pio. Ponadto statuetkę „Serce za Serce” otrzymał komendant główny Straży Ochrony Kolei Józef Hałyk.
Zwracając się do zgromadzonej podczas tego wydarzenia społeczności szpitalnej marszałek Władysław Ortyl podkreślił, że sztandar to zobowiązanie, wyróżnienie, a zarazem symbol, który jednoczy. Z kolei dyrektor lecznicy przy Monte Cassino Barbara Stawarz, korzystając z okazji, podziękowała całemu personelowi placówki, który – co podkreśliła – z pełnym oddaniem, zaangażowaniem i odwagą każdego dnia wykonuje swoją pracę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze