W Centrum Kulturalnym uroczyście świętowano 26. rocznicę powstania Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza. Święto uświetnili przedstawiciele władz Ukrainy i Polski.
Uroczystość zainaugurowało wspólne odśpiewanie hymnów obu państw, a dyrektor placówki Piotr Pipka przywitał zacnych gości: Eugeniusza Popowicza, arcybiskupa przemysko-warszawskiego, Wasyla Pawluka, generalnego konsula Ukrainy w Lublinie, Piotra Pilcha, wicewojewodę podkarpackiego, Igora Hajduka, zastępcę kuratora oświaty we Lwowie, Jana Pączka, starostę przemyskiego, Teresę Teterycz, dyrektorkę szkoły nr 3 w Mościskach oraz przedstawicieli wydziału edukacji, dyrektorów szkół podstawowych w Przemyślu wraz z uczniami i rodziców.
Przedstawiciele władz państwowych i oświatowych podziękowali z kolei dyrektorowi i całemu gronu pedagogicznemu ZSO nr 2 za wkład w budowanie dobrych relacji w środowisku lokalnym oraz poszanowanie tradycji i języka ojczystego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
26 lat? a co to za śmieszny jubileusz? chyba żeby ukraińscy ważniacy mieli okazję do przemówień itd.
Pan Żółkiewicz napisał kiedyż w Pograniczu co myśli na ten temat .