Reklama

Szczybyło z poparciem PiS

08/02/2020 17:00

Choć oficjalnie PKW nie ogłosiła jeszcze listy kandydatów w wyborach przedterminowych na wójta gminy wiejskiej Jarosław, kampania wyborcza nabiera tempa. 31 stycznia przedstawiciele jarosławskiego PiS ogłosili, że w nadchodzących wyborach poprą Leszka Szczybyłę.

Fakt ten zakomunikowali na specjalnej konferencji prasowej poseł Tadeusz Chrzan i starosta Stanisław Kłopot. – Nie wystawiamy własnego kandydata, popieramy pana Leszka Szczybyłę – rozpoczął spotkanie z dziennikarzami poseł Tadeusz Chrzan, dodając, że o poparcie partii rządzącej poprosił sam zainteresowany. – Plany rozwoju gminy wiejskiej[paywall] Jarosław zaprezentowane przez kandydata wpisują się w program Prawa i Sprawiedliwości – przekonywał poseł. Słowa poparcia dla Leszka Szczybyły przekazał też urzędujący starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Dał się poznać jako samorządowiec bardzo solidny przy realizacji różnorakich zadań prowadzonych przez powiat jarosławski – zachwalał doświadczenie swego kolegi z rady powiatu starosta.

O sporcie, oświacie i kontrowersyjnych inwestycjach

O swojej kandydaturze miał okazję powiedzieć sam Szczybyło. – Jestem osobą na tyle związaną z gminą  Jarosław i znającą ją, a przy tym na tyle ambitną i mającą wiele planów, że mam prawo sądzić, że jestem odpowiednim kandydatem na to stanowisko – mówił, przypominając swoje związki zawodowe z oświatą oraz sportową przeszłość i obecne związki ze środowiskiem piłkarskim. L. Szczybyło opowiadał też o bardzo szczegółowych kwestiach dotyczących funkcjonowania gminy. Mówił o sporcie następująco: – Sport to jest moja wielka pasja. Nie wyobrażam sobie, by nie wspierać go w naszej gminie, kluby sportowe potrzebują dofinansowania i ja to finansowanie, jako wójt, będę utrzymywał”. O oświacie natomiast: – Konkurujemy z Jarosławiem o uczniów, a to za nimi idzie subwencja i możliwość utrzymania szkół. Musimy pójść w gminie wiejskiej w tym kierunku, by zbudować w wielu miejscowościach przedszkola oraz żłobki. Obserwuję sytuację w szkole w Pełkiniach i widzę, że najważniejsze jest to, by dawać rodzicom możliwość zostawiania dzieci w ich miejscowości. Jeśli będzie ładne, przytulne przedszkole, to jestem pewien, że te dzieci zostaną w danej miejscowości.

Wreszcie podjął temat kontrowersyjnych, nieobojętnych dla środowiska naturalnego inwestycji typu fermy drobiu: – Jeśli mieszkańcy nie chcą mieć takich inwestycji wokół siebie, to jestem zdania, że nie wolno nic robić wbrew ich woli. Zresztą chciałbym działać tak, by wszystkie główne decyzje dotyczące gminy konsultować z mieszkańcami.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    trojniak - niezalogowany 2020-02-08 22:11:30

    Goscie z PO i PSL nie muszą pracować. Władze PiS-u dbają o dzia łaczy tych partii w przeciwienstwie do swoich ludzi. Dowody:gmina Radymno- wojt Szylar dawniej PO, przew rady Fusiek dawniej PZPR,gmina Laszki wojt Gonciarz _PSL radny Cebula dawniej PSLgmina Chłopice kandydat na wojta Czyz dawniej SLD (przegrał) gmina Rokietnica kandowała z Pisu Gmyrek dawniej PSL (przegrała) w nagrode stanowisko w starostwie w ....oświacie... Teraz Szczybyło dawniej...PO a ostatnio PSL. Innych przypadkow cała miara ale miejsca mało.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kon - niezalogowany 2020-02-09 07:13:48

    Czyli towarzysze  u wladzy ! Umnieja  sie ustawic kiedy wieje wiatr historii !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2020-02-09 12:50:19

    Prostytutki i Sutenerzy mają poparcie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama