Reklama

Szef „podhalańczyków” generałem

Prezydent RP Andrzej Duda mianował 21 oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie i admiralskie. Wśród nich znalazł się pułkownik Tadeusz Nastarowicz – dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, w której skład wchodzi 5 Batalion Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Przemyślu.

Akty mianowania zostały wręczone przez A. Dudę 14 sierpnia br., w przeddzień Święta Wojska Polskiego. Dwóch dotychczasowych generałów dywizji awansowało na stopień generała broni WP. Na stopień generała dywizji mianowanych zostało sześciu generałów brygady. Na stopień generała brygady natomiast awansowało 11 pułkowników. Wśród nich płk T. Nastarowicz, dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 63% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama