Reklama

Sześciu Afgańczyków w naczepie ciężarówki

23/01/2022 08:00

W Lipowicy (pow. krośnieński) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku oraz funkcjonariusze z Urzędu Celno-Skarbowego z Barwinka prowadzili kontrolę drogową na trasie z południa Europy.

Do kontroli wytypowali serbską ciężarówkę wiozącą transport osłonek kolagenowych z Serbii do Rosji. W pewnym momencie usłyszeli głosy dochodzące z wnętrza naczepy.

Po otwarciu okazało się, że znajdowało się tam sześciu młodych mężczyzn bez dokumentów. Ustalono, że byli to pełnoletni obywatele Afganistanu. Cudzoziemcy przyznali, że do naczepy dostali się w Rumunii bez wiedzy kierowcy i zamierzali dotrzeć do Niemiec.

Wszystko zorganizowali tamtejsi przemytnicy, którzy zainkasowali po 3 tysiące euro od każdego. Cudzoziemcy byli w dobrej kondycji fizycznej. Mieli dodatkowe ubrania oraz koce.

Po przybyciu do placówki funkcjonariusze SG zapewnili im żywność oraz ciepłe napoje. Wszczęto czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców z powrotem do Rumunii w ramach tzw. procedury dublińskiej.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama