W Lipowicy (pow. krośnieński) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku oraz funkcjonariusze z Urzędu Celno-Skarbowego z Barwinka prowadzili kontrolę drogową na trasie z południa Europy.
Do kontroli wytypowali serbską ciężarówkę wiozącą transport osłonek kolagenowych z Serbii do Rosji. W pewnym momencie usłyszeli głosy dochodzące z wnętrza naczepy.
Po otwarciu okazało się, że znajdowało się tam sześciu młodych mężczyzn bez dokumentów. Ustalono, że byli to pełnoletni obywatele Afganistanu. Cudzoziemcy przyznali, że do naczepy dostali się w Rumunii bez wiedzy kierowcy i zamierzali dotrzeć do Niemiec.
Wszystko zorganizowali tamtejsi przemytnicy, którzy zainkasowali po 3 tysiące euro od każdego. Cudzoziemcy byli w dobrej kondycji fizycznej. Mieli dodatkowe ubrania oraz koce.
Po przybyciu do placówki funkcjonariusze SG zapewnili im żywność oraz ciepłe napoje. Wszczęto czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców z powrotem do Rumunii w ramach tzw. procedury dublińskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze