Reklama

Szkoła stanie się sanatorium! Uzdrowisko rośnie w siłę

Na bardzo odważny (ale jak wiadomo: kto nie ryzykuje, nie pije szampana) krok chce się zdecydować wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek. Dzięki kolejnym znakomitym wiadomościom dotyczącym przyszłego uzdrowiska w tej miejscowości, planuje w obecnym budynku Zespołu Szkół we Fredropolu stworzyć sanatorium i... wybudować nową szkołę!

Za kilka dni ruszy budowa kompleksu basenów. Jego wykonawca, krakowska spółka „Texom” dysponuje już wszystkimi niezbędnymi dokumentami i pozwoleniami.

– Rozpoczęcie prac nieco się opóźniło. Ale nie bez przyczyny. Musieliśmy zmienić nieco plany i technologię odnośnie jednej z basenowych niecek. Otóż zostanie wykorzystana na stworzenie basenu z wodą leczniczą. Mamy potwierdzenie, że woda z naszego odwiertu spełnia wszelkie normy. To kolejny krok do stania się gminą uzdrowiskową. Jednym z ważnych wymogów jest stworzenie zakładu leczniczo-opiekuńczego, który będzie typowym zakładem sanatoryjnym

Reklama

– zdradził wójt gminy M. Śnieżek.

– Niedawno zrodził się pomysł, bardzo realny i oczywisty, aby obecną szkołę, która znajduje się tuż obok budowanego kompleksu, przebudować i stworzyć tam zakład sanatoryjny. I wybudować nową szkołę! Tuż obok. Mamy cały, gotowy plan zagospodarowania przestrzennego, więc papierologię ograniczylibyśmy do minimum. Będziemy się starać o dofinansowanie i myślę, że w nowym rozdaniu unijnych pieniędzy mamy na to ogromne szanse. Dzięki temu znacznie przyspieszymy starania o uzyskanie statusu gminy uzdrowiskowej

Reklama

– podsumował.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama