Na bardzo odważny (ale jak wiadomo: kto nie ryzykuje, nie pije szampana) krok chce się zdecydować wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek. Dzięki kolejnym znakomitym wiadomościom dotyczącym przyszłego uzdrowiska w tej miejscowości, planuje w obecnym budynku Zespołu Szkół we Fredropolu stworzyć sanatorium i... wybudować nową szkołę!
Za kilka dni ruszy budowa kompleksu basenów. Jego wykonawca, krakowska spółka „Texom” dysponuje już wszystkimi niezbędnymi dokumentami i pozwoleniami.
– Rozpoczęcie prac nieco się opóźniło. Ale nie bez przyczyny. Musieliśmy zmienić nieco plany i technologię odnośnie jednej z basenowych niecek. Otóż zostanie wykorzystana na stworzenie basenu z wodą leczniczą. Mamy potwierdzenie, że woda z naszego odwiertu spełnia wszelkie normy. To kolejny krok do stania się gminą uzdrowiskową. Jednym z ważnych wymogów jest stworzenie zakładu leczniczo-opiekuńczego, który będzie typowym zakładem sanatoryjnym
Reklama
– zdradził wójt gminy M. Śnieżek.
– Niedawno zrodził się pomysł, bardzo realny i oczywisty, aby obecną szkołę, która znajduje się tuż obok budowanego kompleksu, przebudować i stworzyć tam zakład sanatoryjny. I wybudować nową szkołę! Tuż obok. Mamy cały, gotowy plan zagospodarowania przestrzennego, więc papierologię ograniczylibyśmy do minimum. Będziemy się starać o dofinansowanie i myślę, że w nowym rozdaniu unijnych pieniędzy mamy na to ogromne szanse. Dzięki temu znacznie przyspieszymy starania o uzyskanie statusu gminy uzdrowiskowej
Reklama
– podsumował.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze