Reklama

Szpital dostał pieniądze na zakup respiratora

26/04/2020 12:21

105 tys. zł, które zebrano zaledwie w 24 godziny na respirator dla szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, zostały już przekazane do tej placówki. Organizatorem akcji była Fundacja SMS z Nieba wspólnie z Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Umowę przekazania pieniędzy podpisali w piątek, 24 kwietnia, dyrektor Caritas ks. Artur Janiec i p.o. dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu dr Barbara Stawarz. W wydarzeniu uczestniczyli także abp Adam Szal i wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch.

– Ta trudna sytuacja, jaką przeżywamy, otworzyła wiele ludzkich serc. Cieszę się, że wielu ludzi odpowiedziało na potrzebę chwili i pośpieszyli z pomocą – powiedział abp Szal.

Metropolita przemyski[paywall] wyraził nadzieję, że „solidarność i pomoc będzie nas jednoczyła wokół codziennych spraw, które wynikają z przykazania miłości Pana Boga i bliźniego”.

Reklama

Zbiórka na respirator dla przemyskiego szpitala wpisuje się w inicjatywę ks. Rafała Jarosiewicza z Koszalina, prezesa Fundacji SMS z Nieba. To on zapoczątkował zbiórkę na respiratory dla szpitali w całym kraju. Ogromny odzew Polaków pozwolił na wsparcie 20 miast. Fundacja współpracuje z lokalnymi Caritas.

Pieniądze na respirator dla Przemyśla są efektem zbiórki, która odbywała się 8 kwietnia. Od początku patronowaliśmy tej akcji i na bieżąco informowaliśmy o jej przebiegu. Założeniem było uzbieranie potrzebnej kwoty w ciągu jednej doby – tak jak w przypadku innych miast w Polsce. Przemyślowi udało się to znakomicie. Zbiórka została zakończona jeszcze przed północą. Ks. Jarosiewicz przyznał, że pod względem szybkości zbierania pieniędzy Przemyśl miał jedno z najlepszych temp w całej Polsce.

Reklama

Dyrektor szpitala B. Stawarz przyznaje, że respirator – podobnie jak inne dary – jest dużym wsparciem dla tej placówki. – Za wszystko bardzo dziękujemy, ponieważ są one potrzebne i na bieżąco wykorzystywane. Sprzęt także jest używany na co dzień – powiedziała.

To drugi respirator, który za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Przemyskiej trafi do przemyskiego szpitala. – Jak widać ksiądz arcybiskup nie tylko otacza nas opieką duchową, ale także materialną – stwierdziła B. Stawarz.


pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-04-26 14:19:53

    Rozumiem,ze jeden raspirator podarowała nasza Kuria z własnych srodków i to już dawno a te pieniądze na zakup respiratora to z publicznej zbiórki społeczeństwa a nie Kurii.Jeżeli sie mylę,to proszę wyprowadzić mnie z błędu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2020-04-26 14:56:29

    Dobre spostrzeżenie  i żenująca - propagandowa fotka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyslanka - niezalogowany 2020-04-26 15:20:08

    Mam nadzieję że Kuria podarowała drugi respirator a nie podpisuje się pod tym co zebrali mieszkańcy bo to nie uczciwe Ja wspierałam akcję mieszkańców 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama