Reklama

Szpital marzeń? Tak widzą go laureaci konkursu [ZDJECIA]

Finałowego rozstrzygnięcia doczekał się kilkanaście dni temu konkurs literacko-plastyczny „Szpital w moich oczach”, zorganizowany przez Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu i adresowany do uczniów szkół podstawowych. Dla autorów najlepszych prac przewidziano wyróżnienia i nagrody. Każdy z uczestników mógł też liczyć na dyplom i mały upominek.

Chętnych do zaprezentowania swojego talentu, czy to literackiego, czy plastycznego nie brakowało. W odpowiedzi na zachętę organizatora wpłynęły łącznie 203 prace, w tym 169 plastycznych i 34 literackie, z 22 szkół podstawowych Przemyśla, powiatu przemyskiego i jarosławskiego. Wszystkie nawiązujące do trwającego roku jubileuszowego w przemyskim szpitalu, który świętuje 26-lecie funkcjonowania. Oprócz tego w tym roku przypada 120-lecie istnienia szpitala powszechnego i 600-lecie szpitalnictwa w Przemyślu. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej lub napisanie utworu (np. wiersza czy opowiadania), nawiązującego do wiedzy o tematyce zdrowotnej i szpitalnej. Przedstawili oni własne spojrzenie na pracę szpitala, a także to, jak powinien ich zdaniem wyglądać wymarzony szpital.

Ciekawych pomysłów nie brakowało, najlepsze doceniono nagrodami i wyróżnieniami podczas finału w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Wręczyli je: zastępca dyrektora szpitala ds. organizacji, promocji i rozliczeń świadczeń medycznych Rafał Kopacz oraz reprezentujący dyrektora biblioteki Henryk Lasko. Poniżej prezentujemy laureatów miejsc od pierwszego do trzeciego.

Reklama

Nagrody główne w konkursie plastycznym w kategorii klas 1 – 3 powędrowały do: Heleny Ołeszko ze SP nr 6 w Przemyślu (1. miejsce), Michaliny Żebrowskiej i Julii Smotryckiej – obie ze SP nr 1 w Przemyślu (2. miejsce ex aequo) oraz Emila Barszczaka ze SP w Lesznie i Oskara Gradowskiego ze SP w Bolestraszycach (3. miejsce ex aequo).

W kategorii klas 4 – 8 triumfowali: Liliana Kostura ze SP nr 11 w Przemyślu (1. lokata), Jakub Kazimierz ze SP w Orzechowcach i Kacper Szamota z SOSW nr 1 w Przemyślu (2. miejsce ex aequo) oraz Zuzanna Szpunar ze SP w Trójczycach i Amelia Rzepska ze SP w Walawie (3. miejsce ex aequo).

Reklama

Jeśli chodzi o kategorię literacką najlepsze prace należały do: Leny Opieli ze SP w Trójczycach (1. miejsce), Jana Łaby ze SP nr 15 w Przemyślu (2. miejsce) i Oliwii Sałuki ze SP w Trójczycach (3. miejsce).

Zarówno nagrodzonym, jak i wyróżnionym (których nazwiska opublikowano na stronie WSwP) gratulujemy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/05/2025 11:07
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama