Reklama

Szpital na bombie

We wtorek, 7. czerwca, oficer dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony o niewybuchu znalezionym w skuwanej posadzce podczas remontu w jednej z piwnic Szpitala Psychiatrycznego ZOZ Jarosław.

Na miejsce został wezwany pirotechnik, który po rozeznaniu potwierdził, że to skorodowana skorupa granatnika przeciwpancernego z okresu II wojny światowej „Panzerfaust Klein” kal. 10 mm i długości 30 cm.

Miejsce znalezienia niewybuchu zostało zabezpieczone, prace remontowe wstrzymane, tak samo jak usługi medyczne na wyższych piętrach. Sprawdzenia terenu i usunięcia niewybuchu dokonali saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Mimo, że od zakończenia wojny minęło już prawie 8 dekad, „pamiątki” po niej nadal tkwią w przeróżnych miejscach: drogach, polach, a nawet budynkach użyteczności publicznej.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości