Reklama

Sztandar to świętość. Wielki dzień fredrowskiej „podstawówki” [ZDJĘCIA]

„Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś pomiędzy hymnem narodowym a przysięgą wojskową”. 31 maja br. to dzień, który zapisze się złotymi zgłoskami w historii Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry we Fredropolu. Placówka otrzymała sztandar, z którym od tego dnia utożsamiać się będzie każdy członek szkolnej społeczności.

Do tego ostatniego majowego dnia 2023 roku wszyscy we fredropolskiej „podstawówce” przygotowywali się od wielu tygodni, a kto wie czy nie miesięcy. Gospodarzami tej podniosłej i długo wyczekiwanej uroczystości byli dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Fredropolu Beata Rojek oraz wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek[paywall]. Ceremonia rozpoczęła się od mszy św., której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej Krzysztof Chudzio. To wówczas doszło do podniosłej chwili poświęcenia sztandaru.

Po eucharystii uczestnicy uroczystości przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyła się dalsza część ceremonii. Rada Rodziców, która była fundatorem sztandaru, przekazała go dyrektor placówki Beacie Rojek, a ta oddała go w ręce uczniów. Nie mogło się oczywiście obyć bez symbolicznego wbicia gwoździ oraz przemówień zebranych gości. A tych było bez liku, więc wymienienie wszystkich nie jest możliwe... Całość uświetnił występ artystyczny uczniów, którzy nawiązali do twórczości patrona szkoły Aleksandra Fredry.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama