Na zaproszenie komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu generała brygady SG Tomasza Zybińskiego w placówce przy ul. Mickiewicza gościł jeden z najlepszych piłkarskich sędziów na świecie Szymon Marciniak.
Spotkanie miało wybitnie towarzyski, kurtuazyjny charakter. – Było dynamicznie, inspirująco i bardzo sportowo! Rozmowy dotyczyły nie tylko piłki nożnej, ale także sprawności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz sportowej rywalizacji w straży granicznej. Nasz gość z dużym zainteresowaniem poznawał wymagania sprawnościowe stawiane funkcjonariuszom straży granicznej oraz sukcesy sportowego współzawodnictwa strażników granicznych z Podkarpacia. Nie zabrakło również kulisów pracy arbitra, szybkich decyzji pod presją i anegdot z meczów, które śledzą miliony kibiców na całym świecie
– powiedział rzecznik prasowy BiOSG w Przemyślu por. SG Piotr Zakielarz.
Szymon Marciniak to jeden z najlepszych piłkarskich sędziów na świecie. Od 2011 r. arbiter międzynarodowy, od 2015 r. sędzia klasy UEFA Elite. Regularnie prowadzi mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów czy Ligi Europy, zagraniczne spotkania ligowe oraz mecze międzypaństwowe. Rekordzista pod względem liczby meczów sędziowanych w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Sędzia główny podczas Superpucharu Europy UEFA 2018, mistrzostw Europy w 2016 r. i 2024 r. mistrzostw świata w 2018 r. i 2022 r., w tym finału turnieju, a także finału Ligi Mistrzów w sezonie 2022 – 2023 oraz finału Klubowych Mistrzostw Świata w 2023 r. W 2022 r. i 2023 r. wybrany został najlepszym sędzią na świecie według Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze