1 października br. rozpoczęły się prace nad budową czterech podziemnych pojemników na odpady komunalne przy ulicy Śnigurskiego w Przemyślu. Jak szybko się zaczęły, tak szybko zostały... wstrzymane. Naruszenie wykopami okolic placu Niepodległości odkryło fragmenty nieistniejącej kamienicy oraz zawalone sklepienie piwnicy. Wątpliwe jest, aby w tamtym miejscu podziemne śmietniki powstały.
W połowie 2020 r. Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. w Przemyślu, w ramach programu pilotażowego, zamontował przy placu Rybim pierwszy w mieście podziemny kontener na śmieci. Takie rozwiązanie, stosowane już z powodzeniem w większych miastach, ma wiele zalet, o których wielokrotnie pisaliśmy. Konstrukcja składa się z pillara z komorą wrzutową, podestu i szczelnego zbiornika metalowego osadzonego w zbiorniku betonowym. Odpady trafiające do zbiornika są przechowywane w niższej temperaturze, co jest ważne w czasie upałów. Z dokumentacji wynika, że pojemność zbiornika jest pięć razy większa niż tradycyjnych 1100-litrowych kubłów. Odbiór odpadów odbywa się w......
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 82% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze