Reklama

Tajemnice placu Niepodległości w Przemyślu. Piwnica w miejscu podziemnych śmietników [ZDJĘCIA]

1 października br. rozpoczęły się prace nad budową czterech podziemnych pojemników na odpady komunalne przy ulicy Śnigurskiego w Przemyślu. Jak szybko się zaczęły, tak szybko zostały... wstrzymane. Naruszenie wykopami okolic placu Niepodległości odkryło fragmenty nieistniejącej kamienicy oraz zawalone sklepienie piwnicy. Wątpliwe jest, aby w tamtym miejscu podziemne śmietniki powstały.

W połowie 2020 r. Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. w Przemyślu, w ramach programu pilotażowego, zamontował przy placu Rybim pierwszy w mieście podziemny kontener na śmieci. Takie rozwiązanie, stosowane już z powodzeniem w większych miastach, ma wiele zalet, o których wielokrotnie pisaliśmy. Konstrukcja składa się z pillara z komorą wrzutową, podestu i szczelnego zbiornika metalowego osadzonego w zbiorniku betonowym. Odpady trafiające do zbiornika są przechowywane w niższej temperaturze, co jest ważne w czasie upałów. Z dokumentacji wynika, że pojemność zbiornika jest pięć razy większa niż tradycyjnych 1100-litrowych kubłów. Odbiór odpadów odbywa się w......

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 82% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/10/2025 17:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama