Reklama

Tajemnicze pudełko w magistracie. Na donosy?

Wieść gminna niesie, że w przemyskim magistracie nastały dziwne czasy. Że urzędnik ma... donosić na urzędnika. Służyć temu ma pudełko z napisem „ulepszenia/usprawnienia”, znajdujące się przy stanowisku strażnika miejskiego na parterze budynku przy Rynku 1.

Na pierwszy rzut oka wygląda zwyczajnie. Oklejone białym brystolem wygląda jak urna. Wydawać by się mogło, że pudełko jest przeznaczone dla mieszkańców, by mogli wrzucać do niego swoje propozycje ulepszania miasta. Zwłaszcza że widnieje na nim napis „ulepszenia/usprawnienia”. Tymczasem zostało wystawione na potrzeby władz miasta. Z przeznaczeniem na uwagi ze strony swoich pracowników.

Kiedy zadzwoniliśmy do zastępcy prezydenta miasta Bogusława Świeżego z pytaniem, o jakie uwagi chodzi, od razu zaznaczył, że nie chodzi o... donoszenie. Wcale jednak na wstępie pytać o to nie zamierzaliśmy[paywall]. Co prawda dotarły do nas wieści, że pudełko ma m.in. temu służyć, ale nie mogliśmy dać wiary bez uprzedniego rozeznania sprawy.

Reklama

Trafione pomysły...

Jak już wspomnieliśmy, skrzynka na „ulepszenia/usprawnienia” organizacji pracy urzędu skierowana jest do urzędników.

Zdaniem pomysłodawców, taki sposób przekazywania przez nich swoich spostrzeżeń skraca drogę i pozwala na zgłaszanie sugestii czy uwag, które mogą ułatwić pracę, a tym samym pozwolić na lepszą obsługę mieszkańców miasta.

– Skrzynka stoi w holu urzędu już prawie miesiąc i jest na bieżąco opróżniana, co świadczy o dużym zainteresowaniu tą formą komunikacji. Część pomysłów jest bardzo trafiona, co wynika z doświadczenia urzędników i ich obserwacji. Te najlepsze i możliwe do realizacji będziemy chcieli wprowadzić w życie – wyjaśnił zastępca prezydenta B. Świeży.

Jak zapewnił, podczas „rozruchu” tego sposobu komunikacji wewnętrznej w UM w Przemyślu wyraźnie zostało podkreślone, że żadne donosy, które ewentualnie by się pojawiły, nie będą rozpatrywane.

– Nie taka jest intencja działania skrzynki. Nasi urzędnicy zresztą rozumieją to bardzo dobrze i rzeczywiście wśród zgłaszanych propozycji donosów nie ma – podsumował zastępca prezydenta miasta.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zniesmaczony - niezalogowany 2019-03-05 21:11:16

    Jest szczycie na Maxa jedni na drugich tak właśnie wygląda obecnie nasze miasto. Każdy może donieść na każdego.  A Pan Świeży w tym uczestniczy.  Wstyd A miał Kukiz pokazać jak wygląda praworządność w jedynym mieście które zdobył.... Czy tak ma wyglądać praworządność??????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-03-05 22:02:01

    Bardzo dobry pomysł i ze wszech miar oczekiwany. Żeby zacząć zmiany trzeba wiedzieć od czego i zaangażować do nich również zespół.PISoBOLSZEWIA nie cierpi konkurencji, nawet w donoszeniu he he.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zniesmaczony - niezalogowany 2019-03-05 22:08:16

    Racja zmiany powinny być... Ale moja wątpliwość jest w stosunku do formy uzyskania informacji.  Czy anonimowe donosy są rzetelne i prawdziwe. A może niech nowe władze zaczną same przyglądać się pracy urzędu i spółek A nie czekają na podpowiedź zaznaczam anonimową podpowiedź w stylu .... uprzejmie donoszę 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama