Wznowienie zajęć edukacyjnych w klasach I – III, zbliżające się egzaminy ósmoklasistów i maturalne po raz kolejny zmobilizowały żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej do pomocy. Tym razem na „froncie” oświatowym. – Staramy się odpowiadać na wszystkie prośby. Pomagamy wszędzie tam, gdzie samorządy, placówki medyczne, ośrodki pomocy społecznej i DPS-y oczekują naszego wsparcia – zapewnił dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie płk Dariusz Słota.
20 żołnierzy ochotników oraz 9 pojazdów z pododdziałów brygady rozmieszczonych w: Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku wspiera ósmoklasistów i maturzystów, dostarczając płyn dezynfekujący do 179 placówek oświatowych w całym województwie. Płyn otrzymali z Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej[paywall].
3 Podkarpacka BOT zareagowała na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. To efekt decyzji rządu o wznowieniu zajęć w klasach I – III i przeprowadzeniu egzaminów ósmoklasisty, maturalnych i potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
– Pomagamy wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Wsparcia w zakresie dystrybucji żywności czy płynów dezynfekujących, oprócz szkół, udzielamy również gminnymi miejskim ośrodkom pomocy społecznej, Caritas czy PCK. Do tej pory celem wsparcia samorządów i potrzebujących osób nasi żołnierze z banków żywności i magazynów centralnych dostarczyli ponad 350 ton produktów – wyliczył dowódca 3 Podkarpackiej BOT płk D. Słota.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze