Żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej odnieśli znaczący sukces podczas tegorocznego Maratonu Komandosa, jednej z najbardziej wymagających imprez sportowo-wojskowych w kraju.
Jeden z nich uplasował się na 18. miejscu w klasyfikacji generalnej, jednocześnie zdobywając 1. miejsce wśród mężczyzn, reprezentujących Wojska Obrony Terytorialnej. Maraton Komandosa to wyjątkowy sprawdzian wytrzymałości, determinacji oraz kondycji psychofizycznej. Zawodnicy mają do pokonania dystans nieco ponad 42 kilometrów w pełnym umundurowaniu polowym i z obciążeniem, co czyni wydarzenie jednym z najbardziej wymagających biegów w Polsce.
– Start w tym maratonie to wyzwanie, które wymaga nie tylko przygotowania fizycznego, ale również odporności mentalnej i konsekwencji w działaniu. Nasz wynik potwierdza, że żołnierze brygady stoją na wysokim poziomie wyszkolenia i gotowości do podejmowania najtrudniejszych zadań
Reklama
– powiedział oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska, podkreślając, że ten sukces to powód do dumy zarówno dla zawodnika, jak i całej brygady...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 49% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze