Reklama

Tłumy na Nocy Muzeów w Przemyślu [ZDJĘCIA]

21/05/2019 12:06

Ponoć w sobotę, podczas Nocy Muzeów w Warszawie, w kolejce do niektórych placówek odstać trzeba było około pięciu godzin. W Przemyślu aż takich problemów nie było, ale o dziewiętnastej do głównego gmachu Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej też z marszu nie dało się wejść.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie, w styczniu 1997 roku. Ponieważ było ogromne zainteresowanie, już w następnym roku dołączyły inne europejskie miasta. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w maju 2004 roku w Krakowie, a w ubiegłą sobotę, 18 maja, w całym kraju Noc Muzeów organizowało już prawie dwieście miast.

Powodzenie tej inicjatywy polega na tym, że za symboliczną złotówkę (dochód przeznaczony był na konserwację gemmy bizantyjskiej z XI – XII w.) można zwiedzać muzea, inne zabytkowe obiekty oraz galerie. Organizatorzy dla zwiedzających przygotowują także specjalne atrakcje, na przykład wejście do obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe i specjalne pokazy.

Przyszły tłumy

W Przemyślu Noc Muzeów odbywała się w gmachu głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Muzeum Dzwonów i Fajek, Muzeum Historii Miasta, Domu Ukraińskim, Muzeum Archidiecezjalnym oraz Galerii Sztuki Współczesnej.

Choć na co dzień wszystkie te placówki są dostępne za niewygórowaną opłatą, to na pewno nie chęć zaoszczędzenia sprawiła, że akurat tej nocy przyszły tłumy zwiedzających. Po prostu tradycją stało się zwiedzanie z rodziną lub znajomymi i spacer od jednego muzeum do drugiego, a że wszystkie dzieli niewielka odległość, można było zdążyć z odwiedzeniem każdego z nich do północy.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość 1 - niezalogowany 2019-05-22 15:00:14

    Chyba jakieś żąrty... większego nudziarstwa nie było od lat!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    $ - niezalogowany 2019-05-23 22:10:05

    Najciekawszy był pokaz ukraińskich strojów ludowych w ukraińskim domu. Szczęśliwie tym razem nikt nikogo nie pobił, co nie jest takie oczywiste bo przecież cały świat już wie że za noszenie takich strojów w Przemyślu można oberwać  -nawet jak się idzie w procesji katolickiej...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama