Reklama

„Torby całe wypchane dolarami”

08/04/2024 19:40

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przewóz środków płatniczych o równowartości 10 tys. euro lub większej musi być zgłoszony. Niestety, jak się okazuje, wielu pasażerów przekraczających granicę Unii Europejskiej nie stosuje się do wykładni prawa.

Kolejny przypadek nielegalnego przewozu gotówki w kwocie 70 tys. dolarów wykryli funkcjonariusze Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka podczas kontroli pasażerów pociągu wjeżdżającego do Polski z Ukrainy. Jedna z obywatelek Ukrainy przewoziła taką gotówkę w bagażu podręcznym.

Niedopełnienie obowiązku zgłoszenia gotówki lub podanie w deklaracji dewizowej nieprawdziwych danych podlega karze grzywny. W tym przypadku podróżna została ukarana mandatem.

em.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/04/2024 19:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama