Reklama

Toyota wróci do właściciela

19/07/2024 09:37

Tym razem, funkcjonariusze BiOSG odzyskali hybrydową toyotę skradzioną w 2020 roku w Hiszpanii. Jakby tego było mało, kierująca autem 43-letnia obywatelka Ukrainy nie posiadała polisy OC pojazdu.

Do zdarzenia doszło w czwarte, 4 lipca, na przejściu granicznym w Korczowej. Do odprawy na wyjazd z Polski zgłosiła się 43-letnia Ukrainka podróżująca hybrydową Toyotą RAV4. Funkcjonariusze SG, którzy m.in. weryfikowali legalność pochodzenia auta, zakwestionowali autentyczność numerów identyfikacyjnych oraz tabliczki znamionowej pojazdu. Okazało się, że auto zostało skradzione przed czterema laty w Hiszpanii. Pojazd o szacunkowej wartości 100 tys. zł. był od tego czasu poszukiwany m.in. przez Interpol. Co więcej, kierująca pojazdem nie posiadała ubezpieczenia OC pojazdu.

 – W tej sprawie mundurowi skierują zgłoszenie do Funduszu Gwarancyjnego. Konsekwencje w tym zakresie mogą być dotkliwe – ewentualna kara wynosi 8600 zł.

Reklama

– przekazuje por. SG Piotr Zakielarz.

– Od początku 2024 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia odzyskali samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami blisko 70 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi prawie 11 mln zł

– podaje dalej rzecznik prasowy BiOSG.

em.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/07/2024 09:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości