Reklama

Traktorzysta z ponad 3 promilami sprawcą kolizji


W minioną sobotę, 28 czerwca, po g. 14 do dyżurnego jarosławskiej komendy policji dotarło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Cieszacinie Wielkim. Jak się okazało, jadący środkiem jezdni kierowca ciągnika rolniczego z podpiętym kultywatorem spowodował kolizję z samochodem osobowym i odjechał z miejsca zdarzenia. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.


Na miejsce zdarzenia wysłano policyjny patrol. Z ustaleń policjantów wynikało, że 59-letni mieszkaniec gminy Pawłosiów kierujący ciągnikiem rolniczym z podpiętym kultywatorem i jadący praktycznie środkiem jezdni, doprowadził do kolizji z audi podczas próby wymijania go.  W efekcie doprowadził do uszkodzenia auta i odjechał. Kierowca audi jednak nie odpuścił i to on doprowadził do zatrzymania 59-latka.

Kiedy traktorzysta zatrzymał się przy jednej z posesji, wysiadł z auta i podszedł do niego, chcąc wyjaśnić zajście. Podczas rozmowy jego uwagę zwróciła wyraźnie wyczuwalna od kierowcy ciągnika woń alkoholu. Mężczyzna zdecydował się więc wyciągnąć kluczyki ze stacyjki ciągnika i powiadomić policję. Zadbał też o to, by pijany kierowca nie oddalił się do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Jak poinformowała jarosławska policja, kierujący ursusem miał 3,06 promila alkoholu w organizmie, a ciągnik, którym kierował, nie posiadał polisy OC. Mężczyzna umieszczony został w policyjnej izbie zatrzymań i usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny. Dodatkowo poniesie konsekwencje jazdy bez obowiązkowego ubezpieczenia i za spowodowanie kolizji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/07/2025 12:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama