Reklama

Trzy obrazki na Wybrzeżu Jana Pawła II w Przemyślu [ZDJĘCIA]

12/03/2021 10:03

Wybrzeże Jana Pawła II w Przemyślu to jedna z najpiękniejszych wizytówek miasta nad Sanem. Spacer kilkukilometrowym deptakiem lub równoległym do niego Wybrzeżem Marszałka Józefa Piłsudskiego należy do kanonu niedzielnych i nie tylko niedzielnych atrakcji na świeżym powietrzu.

Najczęściej odwiedzane przemyskie nadsańskie deptaki są najczęściej, obok ścisłego centrum miasta (Rynek), bacznie obserwowane pod[paywall] kątem czystości, schludności, skoszonej na nabrzeżach trawy, wysypywanych w krzaki śmieci, butelek, no i oczywiście pozostałości (kupki) po naszych milusińskich, czworonożnych młodszych braciach. Wizytówka zobowiązuje.

Spłynęły rekordowe w tym roku śniegi i Wybrzeże JPII odsłoniło swoje zagadki. Na wysokości Kmieci pierwsza niespodzianka: namiot niebieskich ptaków, co to nie sieją, nie orzą, a zbierają…

Reklama

W gęstwinie nadbrzeżnych krzaków na pierwszy rzut oka nic nie widać. Po bliższym oglądzie można dostrzec bardzo misternie ukrytą przed oczami wścibskich tajemną kryjówkę. Co kryje? Kto w niej zimował? Niebieskie osiedlowe ptaki? A może to tylko pozostałość po zabawach dziecięcych w harcerzy?

Niżej, na wysokości klasztoru felicjanek, zrujnowany po zimie fragment nasypu, przy schodach. Zabezpieczony, ale kiedy nastąpi naprawa? Jedynie gospodarz miasta raczy wiedzieć. Barierki na całej długości proszą się o zieleń farby. Ławki, szczególnie po ubiegłorocznej społecznej akcji renowacji, generalnie są ok. 

Reklama

Jeszcze niżej, pod mostem kolejowym, w poniedziałkowe popołudnie w najlepsze przechadzał się łabędź, za nic mając zdziwionych przechodniów. Takie to Wybrzeże JPII. Pełne niespodzianek.


(r)
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Dość - niezalogowany 2021-03-12 10:36:33

    Ludzie zastanówcie się czy chcecie prezydenta który morsuje, robi sobie ciągle fotki ze starszymi osobami z okazji ich rocznicy ślubu, który permanentnie siedzi na fb i może i przez to ma problem z dogadaniem się z ludźmi w realu (np RM), czy chcecie kogoś kto realnie coś potrafi zrobić? czyli do imprez/fotek używa zastępce, nie siedzi na FB tylko jest tutaj obecny duchem i ciałem na tym mieście i widzi co się dzieje... Przecież bez tego praktycznie sie podkłada tej gazecie... i tak mało piszą... A teraz taki cynik troche ze mnie wyjdzie: nie zdziwie się jak jeszcze raz wygra... może to tak musi być jak Stonoga mówi że muszą Was kukle boleć... nie będę chamski i nie powiem że może tak lubicie ale może właśnie taki jest normalny stan rzeczy w tym mieście i nie może być inaczej!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-03-12 10:37:42

    W czym wam bezdomni przeszkadzają.Chcecie poczuć się bardziej dowartościowani.To zwyczajne polowanie na bezdomnych.A swoją drogą  to zwyczajna podłość ze strony gazety  pastwic się nad bezdomnymi i bezbronnymi ludzimi skrzywdzonymi przez los.Rozumiem, ze w czasie rodzinnego spaceru  taki zgrzyt sumienia, katolickiego sumienia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    niepisowiec - niezalogowany 2021-03-12 11:08:29

    życie podkarpackie to się zrobił zwykły szmatławiec pisowski .jeszcze 4 lata temu można było coś tresciwego przeczytać teraz to treściwie wymiotuję jak widzę ten tytÓł tak tytÓł

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama