Wybrzeże Jana Pawła II w Przemyślu to jedna z najpiękniejszych wizytówek miasta nad Sanem. Spacer kilkukilometrowym deptakiem lub równoległym do niego Wybrzeżem Marszałka Józefa Piłsudskiego należy do kanonu niedzielnych i nie tylko niedzielnych atrakcji na świeżym powietrzu.
Najczęściej odwiedzane przemyskie nadsańskie deptaki są najczęściej, obok ścisłego centrum miasta (Rynek), bacznie obserwowane pod[paywall] kątem czystości, schludności, skoszonej na nabrzeżach trawy, wysypywanych w krzaki śmieci, butelek, no i oczywiście pozostałości (kupki) po naszych milusińskich, czworonożnych młodszych braciach. Wizytówka zobowiązuje.
Spłynęły rekordowe w tym roku śniegi i Wybrzeże JPII odsłoniło swoje zagadki. Na wysokości Kmieci pierwsza niespodzianka: namiot niebieskich ptaków, co to nie sieją, nie orzą, a zbierają…
W gęstwinie nadbrzeżnych krzaków na pierwszy rzut oka nic nie widać. Po bliższym oglądzie można dostrzec bardzo misternie ukrytą przed oczami wścibskich tajemną kryjówkę. Co kryje? Kto w niej zimował? Niebieskie osiedlowe ptaki? A może to tylko pozostałość po zabawach dziecięcych w harcerzy?
Niżej, na wysokości klasztoru felicjanek, zrujnowany po zimie fragment nasypu, przy schodach. Zabezpieczony, ale kiedy nastąpi naprawa? Jedynie gospodarz miasta raczy wiedzieć. Barierki na całej długości proszą się o zieleń farby. Ławki, szczególnie po ubiegłorocznej społecznej akcji renowacji, generalnie są ok.
Jeszcze niżej, pod mostem kolejowym, w poniedziałkowe popołudnie w najlepsze przechadzał się łabędź, za nic mając zdziwionych przechodniów. Takie to Wybrzeże JPII. Pełne niespodzianek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ludzie zastanówcie się czy chcecie prezydenta który morsuje, robi sobie ciągle fotki ze starszymi osobami z okazji ich rocznicy ślubu, który permanentnie siedzi na fb i może i przez to ma problem z dogadaniem się z ludźmi w realu (np RM), czy chcecie kogoś kto realnie coś potrafi zrobić? czyli do imprez/fotek używa zastępce, nie siedzi na FB tylko jest tutaj obecny duchem i ciałem na tym mieście i widzi co się dzieje... Przecież bez tego praktycznie sie podkłada tej gazecie... i tak mało piszą... A teraz taki cynik troche ze mnie wyjdzie: nie zdziwie się jak jeszcze raz wygra... może to tak musi być jak Stonoga mówi że muszą Was kukle boleć... nie będę chamski i nie powiem że może tak lubicie ale może właśnie taki jest normalny stan rzeczy w tym mieście i nie może być inaczej!
W czym wam bezdomni przeszkadzają.Chcecie poczuć się bardziej dowartościowani.To zwyczajne polowanie na bezdomnych.A swoją drogą to zwyczajna podłość ze strony gazety pastwic się nad bezdomnymi i bezbronnymi ludzimi skrzywdzonymi przez los.Rozumiem, ze w czasie rodzinnego spaceru taki zgrzyt sumienia, katolickiego sumienia
życie podkarpackie to się zrobił zwykły szmatławiec pisowski .jeszcze 4 lata temu można było coś tresciwego przeczytać teraz to treściwie wymiotuję jak widzę ten tytÓł tak tytÓł
Słuszna wypowiedź! Potrzeba nam nowego gospodarza, który nie będzie się bał ludzi, będzie bezpartyjny i będzie potrafił się dogadać ze wszystkimi!I nie mam tu na myśli tylko partii politycznych w RM, ale też społeczeństwo różnych kultur, różnego wieku i z różnych okolic, z prawa i lewa.
Dziadek Ferenc nie jest głupi, chciał przekazać władze komuś z partii rządzącej żeby Rzeszów dostawał dodatkowe środki na rozwój, chociaż jest zupełnie z innej bajki politycznej. Niestety takim przykładem złego traktowania jest np. Lublin który klepie biedę pomimo że jest miastem wojewódzkim, co innego jest w Chełmie gdzie w mieście rządzi prezydent z PiSu i ciągle dostaje środki na rozwój miasta. To nie jest wina Bakuna, tylko władzy na górze i zadłużenia Przemyśla przez poprzednika. Co Bakun może zrobić? według mnie niewiele bo po prostu nie ma takiej możliwości ani środków. Szkoda że nie udało się ściągnąć inwestora do Przemyśla ale myślę że w tym zakresie prezydent i jego podwładni mogą wykazać się jeszcze inicjatywą. Bakun to taki prezydent na przeczekanie, trzeba oddać zadłużenie i jego kadencja się skończy. Przyjdzie ktoś inny i myślę że jeśli nie dostanie środków od władz centralnych też niewiele zdziała. Znowu zacznie się plucie jadem i narzekanie na nieudolność prezydenta.
To racja, Życia Podkarpackie idzie z nurtem " dojnej zmiany" i żeby utrzymać się przy życiu wchodzi do doopy bez wazeliny tym pisssdzielcom! Niech piszą o przekrętach tych pomazańców , może ten ciemnogród przejrzy na oczy choć w to wątpię bo oni oglądają tylko tvpis a czytają książeczkę do nabożeństwa !
Nawet Orlen nie musiał przejmować tej gazetki. Media Narodowe są z was dumne.
Przechadzający się łabędź... i bezdomni w krzakach, zapewne Bakun maczał w tym palce...
A wiesz co. Dosc.Mam cie dosc.Ja tez bym wyszla z domu i beztrosko bez maseczki przeszla sobie przez miasto, a w rynku spotkala sie ze znajomymi.Jedni beda siedziec w domu, a inni beda sie w bimbanki bawic.Bo ja tak chce i mnie sie tak podoba.Dokad tak bede z ta maseczka i liczyc ludzi przy stole?Poprostu sobie zyje tak jak mu sie chce i mu sie podoba.Tez tak bedziemy robic.Prezydentowi wolno a nam nie?????
A może mieszkańcy zastanowią się nad tymi co śmiecą, śmieci same się nie przyniosły, a było już wiele akcji sprzątania, wiele kilogramów wyjechało z brzegów Sanu, ze Stawików, a one nadal się pojawiają. Czy u siebie w domu też rzucają gdzie popadnie i czekają, aż ktoś za nich posprząta? Na brzegach Sanu pojawiło się wiele koszy na śmieci, a "BRUDASY" i tak wrzucają co się da w trawę lub zostawiają na schodach. Ci co tylko dużo gadają niech przejdą się i przypilnują by "BRUDASY" po sobie posprzątali, zwrócą uwagę tym co śmiecą, nie mówię już żeby sami posprzątali. Do puki "BRUDASY" nie zaczną za sobą sprzątać, zabierać to co przynieśli pełne, a puste jest lżejsze, to zawsze będzie brudno. Za poprzedniego prezydenta też był brud i sterta śmieci, porozbijanych butelek, tylko nie było "TROLI" co potrafią tylko narzekać, bo zmienił się Prezydent i widać Ci co najwięcej krzyczą chyba coś potracili w związku ze zmianami w Urzędzie Miasta. A Tym co co robili faktycznie dla mieszkańców i miasta zmiana władz w niczym nie przeszkadza i robią działają nadal. Ale jak już wielokrotnie można było usłyszeć na posiedzeniach Rady Miejskiej Prezydent jest tylko gościem, "to szanowna Rada decyduje" co będzie, a co nie.
Szkoda, myślałem że Ty tak do łabędzia ;-(
Brawo towarzysze , bójcie się krytyki i usuwacie niewygodne komentarze !
Za wysypisko śmierci WIOŚ, za wały Wody Polskie, za śmieci Wody Polskie, za śnieg na ulicach i chodnikach Storek( usunąć) to niech Przemyśl pozwalania wszystkich . A wystarczy popatrzeć nie tak daleko na gminy: Krasiczyn, Żurawica czy Orły ład , porząek i inwestycje na każdym kroku a w mieście co.. du..a.
Bzdura, takiego syfu i braku porządku w mieście nie było nigdy. Żeby o posprzątanie przystanków, skoszenie trawników nie zadbać. A co się działo w trakcie tegorocznej zimy...Nawet za komuny było z tym lepiej.
I tony śmieci ,liści i piachu na ulicach i chodnikach .... Dobrze , że nosimy maski..
Wypowiedź radnego Kowalskiego na f jest szokująca ,wybitny znawca i mentor stoku armatki nie mogły śnieżyć przy - 1 a teraz mogą co za cep ten typ kompletnie pojęcia nie ma. Nie znasz się cepie to się nie wypowiadaj bo taka diagnoza uderza w nas doświadczonych pracowników stoku. Nie będzie nigdy dobrze jak takie tempaki są przy władzy
Ludzie zastanówcie się czy chcecie prezydenta który morsuje, robi sobie ciągle fotki ze starszymi osobami z okazji ich rocznicy ślubu, który permanentnie siedzi na fb i może i przez to ma problem z dogadaniem się z ludźmi w realu (np RM), czy chcecie kogoś kto realnie coś potrafi zrobić? czyli do imprez/fotek używa zastępce, nie siedzi na FB tylko jest tutaj obecny duchem i ciałem na tym mieście i widzi co się dzieje... Przecież bez tego praktycznie sie podkłada tej gazecie... i tak mało piszą... A teraz taki cynik troche ze mnie wyjdzie: nie zdziwie się jak jeszcze raz wygra... może to tak musi być jak Stonoga mówi że muszą Was kukle boleć... nie będę chamski i nie powiem że może tak lubicie ale może właśnie taki jest normalny stan rzeczy w tym mieście i nie może być inaczej!
W czym wam bezdomni przeszkadzają.Chcecie poczuć się bardziej dowartościowani.To zwyczajne polowanie na bezdomnych.A swoją drogą to zwyczajna podłość ze strony gazety pastwic się nad bezdomnymi i bezbronnymi ludzimi skrzywdzonymi przez los.Rozumiem, ze w czasie rodzinnego spaceru taki zgrzyt sumienia, katolickiego sumienia
życie podkarpackie to się zrobił zwykły szmatławiec pisowski .jeszcze 4 lata temu można było coś tresciwego przeczytać teraz to treściwie wymiotuję jak widzę ten tytÓł tak tytÓł