13 maja br. na stadionie lekkoatletycznym im. Jarosława Kłymińskiego przy ul. Dworskiego 98 w Przemyślu odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w lekkoatletyce. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 12 konkurencjach.
Organizatorami mistrzostw byli Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i UKS „Tempo 5” Przemyśl, a patronat honorowy objął prezydent miasta Wojciech Bakun.
Rywalizacja toczyła się w ośmiu konkurencjach biegowych i czterech technicznych. Zawodniczki rywalizować będą w biegach na: 100 m, 200 m, 300 m, 400 m, 600 m, 80 m ppł, 100 m ppł, 300 m ppł, zaś w konkurencjach technicznych w: skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Mężczyźni zaś w biegach na: 100 m, 200 m, 300 m, 400 m, 800 m, 1000 m, 110 m ppł i 300 m ppł, z kolei w konkurencjach technicznych w: skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Bieg na 400 m wśród kobiet i na 800 m wśród mężczyzn były biegami memoriałowymi imienia J. Kłymińskiego. Wśród kobiet bieg na 300 m rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych – U-14 i U-16, wśród mężczyzn z kolei bieg na 1000 m w kategorii U-16.
Na starcie stanęło ponad 250 lekkoatletów, którzy walczyli o 27 kompletów medali z przemyskim niedźwiadkiem. Gościnnie wystartowała 20-osobowa grupa z Iwano-Frankiwska. Upominki rzeczowe dla medalistów ufundowała firma „Inglot” i UM w Przemyślu. Ekipa przemyskiego UKS „Tempo 5” wywalczyła 14 krążków (3 złote, 4 srebrne i 7 brązowych).
Złote trafiły do Anny Kicińskiej (2005) w rzucie dyskiem 1 kg (42,57 m), Julii Szczepanik (2005) w biegu na 300 m ppł (46,23 s) oraz Sabiny Zając (2010) w biegu na 600 m U-14 (1:48,27 min; rekord życiowy). Srebrne krążki wywalczyli: Jakub Artym (2004) w biegu na 400 m (52,03 s; rż), Patryk Pelc (2005) w skoku wzwyż (195 cm), Aleksandra Urbańska (2006) w biegu na 100 m ppł (17,34 s; rż) oraz Eryk Trojnar (2009) w biegu na 110 m ppł (17,70 ). Brązowe medale zdobyli: Patryk Panyło (2006) w skoku wzwyż (190 cm), Julia Błaszczak (2006) w biegu na 600 m (1:43,49 min), Dawid Błahuciak (2006) w pchnięciu kulą 5 kg (11,32 m), Franciszek Bieńko (2008) w rzucie dyskiem 1 kg (38,81 m; rż), Aleksandra Mielnik (2008) w biegu na 300 m ppł (50,94 s), E. Trojnar w biegu na 300 m ppł (46,03 s; rż) oraz Aleksander Grzywcza (2009) w biegu na 300 m U-16 (41,77 s; rż).
Pozostali przemyślanie zaprezentowali się na miarę swoich możliwości, a nawet lepiej, choć nie stanęli na podium. Aż 15-krotnie bili rekordy życiowe.
Warto dodać, że zwycięzcami biegów memoriałowych zostali członkowie kadry narodowej. Bieg na 400 m kobiet wygrała Agnieszka Dybka (Resovia) z czasem 57,20 s, zaś bieg mężczyzn na 800 m – Michał Zieleń (Resovia) – 1:55,78 min.
Nagrody zwycięzcom wręczali: przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal, Zygmunt Ziober (mistrz Polski z 1973 r., trenował w okresie pracy Jarosława Kłymińskiego) oraz przedstawicielka Wydziału Edukacji i Sportu UM w Przemyślu Anna Kozłowska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze