Reklama

Trzy złota UKS Tempo 5 Przemyśl

13 maja br. na stadionie lekkoatletycznym im. Jarosława Kłymińskiego przy ul. Dworskiego 98 w Przemyślu odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w lekkoatletyce. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 12 konkurencjach.

Organizatorami mistrzostw byli Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i UKS „Tempo 5” Przemyśl, a patronat honorowy objął prezydent miasta Wojciech Bakun.

Rywalizacja toczyła się w ośmiu konkurencjach biegowych i czterech technicznych. Zawodniczki rywalizować będą w biegach na: 100 m, 200 m, 300 m, 400 m, 600 m, 80 m ppł, 100 m ppł, 300 m ppł, zaś w konkurencjach technicznych w: skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Mężczyźni zaś w biegach na: 100 m, 200 m, 300 m, 400 m, 800 m, 1000 m, 110 m ppł i 300 m ppł, z kolei w konkurencjach technicznych w: skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Bieg na 400 m wśród kobiet i na 800 m wśród mężczyzn były biegami memoriałowymi imienia J. Kłymińskiego. Wśród kobiet bieg na 300 m rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych – U-14 i U-16, wśród mężczyzn z kolei bieg na 1000 m w kategorii U-16.

Reklama

14 krążków przemyślan

Na starcie stanęło ponad 250 lekkoatletów, którzy walczyli o 27 kompletów medali z przemyskim niedźwiadkiem. Gościnnie wystartowała 20-osobowa grupa z Iwano-Frankiwska. Upominki rzeczowe dla medalistów ufundowała firma „Inglot” i UM w Przemyślu. Ekipa przemyskiego UKS „Tempo 5” wywalczyła 14 krążków (3 złote, 4 srebrne i 7 brązowych).

Złote trafiły do Anny Kicińskiej (2005) w rzucie dyskiem 1 kg (42,57 m), Julii Szczepanik (2005) w biegu na 300 m ppł (46,23 s) oraz Sabiny Zając (2010) w biegu na 600 m U-14 (1:48,27 min; rekord życiowy). Srebrne krążki wywalczyli: Jakub Artym (2004) w biegu na 400 m (52,03 s; rż), Patryk Pelc (2005) w skoku wzwyż (195 cm), Aleksandra Urbańska (2006) w biegu na 100 m ppł (17,34 s; rż) oraz Eryk Trojnar (2009) w biegu na 110 m ppł (17,70 ). Brązowe medale zdobyli: Patryk Panyło (2006) w skoku wzwyż (190 cm), Julia Błaszczak (2006) w biegu na 600 m (1:43,49 min), Dawid Błahuciak (2006) w pchnięciu kulą 5 kg (11,32 m), Franciszek Bieńko (2008) w rzucie dyskiem 1 kg (38,81 m; rż), Aleksandra Mielnik (2008) w biegu na 300 m ppł (50,94 s), E. Trojnar w biegu na 300 m ppł (46,03 s; rż) oraz Aleksander Grzywcza (2009) w biegu na 300 m U-16 (41,77 s; rż).
Pozostali przemyślanie zaprezentowali się na miarę swoich możliwości, a nawet lepiej, choć nie stanęli na podium. Aż 15-krotnie bili rekordy życiowe.

Reklama

Warto dodać, że zwycięzcami biegów memoriałowych zostali członkowie kadry narodowej. Bieg na 400 m kobiet wygrała Agnieszka Dybka (Resovia) z czasem 57,20 s, zaś bieg mężczyzn na 800 m – Michał Zieleń (Resovia) – 1:55,78 min.

Nagrody zwycięzcom wręczali: przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal, Zygmunt Ziober (mistrz Polski z 1973 r., trenował w okresie pracy Jarosława Kłymińskiego) oraz przedstawicielka Wydziału Edukacji i Sportu UM w Przemyślu Anna Kozłowska.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama