Reklama

„Twierdza Przemyśl” na bis! [ZDJĘCIA]

Zainteresowanie multimedialnym monodramem Grzegorza Gajdzika pt. „Twierdza Przemyśl” było na tyle duże, że publiczność ponownie tłumnie zgromadziła się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.

Celem projektu było przybliżenie historii Twierdzy Przemyśl z okresu I wojny światowej w sposób wyjątkowy – poprzez połączenie sztuki i nowoczesnych mediów. W każdym z nagranych miejsc została opowiedziana historia ludzi będących światkami realiów XX-wiecznego Przemyśla. Jeden z aktorów – Marcin Orłoś (wcielił się w potomka obrońcy Twierdzy) – na scenie wschodził w interakcje z postaciami wyświetlanymi na ekranach, odgrywanymi przez aktorów – Piotra Jopa (żołnierz w Siedliskach), Marcina Sowińskiego (żołnierz w Bolestraszycach), Agatę Lalik, Martę Dyrkacz (obie grały mieszkanki XX-wiecznego Przemyśla) oraz Rafał Paśkę (żołnierz w Grochowcach).

– Teatr ten miał przekazać historię… opowiedzieć historię lokalną… historię Twierdzy Przemyśl i śmiem twierdzić że to się udało!

Reklama

– mówi autor projektu Grzegorz Gajdzik.

– Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Na ten rok planuję jeszcze kilka inicjatyw – nie tylko teatralnych, ale może też filmowych…

– zapowiada.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama