Zainteresowanie multimedialnym monodramem Grzegorza Gajdzika pt. „Twierdza Przemyśl” było na tyle duże, że publiczność ponownie tłumnie zgromadziła się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
Celem projektu było przybliżenie historii Twierdzy Przemyśl z okresu I wojny światowej w sposób wyjątkowy – poprzez połączenie sztuki i nowoczesnych mediów. W każdym z nagranych miejsc została opowiedziana historia ludzi będących światkami realiów XX-wiecznego Przemyśla. Jeden z aktorów – Marcin Orłoś (wcielił się w potomka obrońcy Twierdzy) – na scenie wschodził w interakcje z postaciami wyświetlanymi na ekranach, odgrywanymi przez aktorów – Piotra Jopa (żołnierz w Siedliskach), Marcina Sowińskiego (żołnierz w Bolestraszycach), Agatę Lalik, Martę Dyrkacz (obie grały mieszkanki XX-wiecznego Przemyśla) oraz Rafał Paśkę (żołnierz w Grochowcach).
– Teatr ten miał przekazać historię… opowiedzieć historię lokalną… historię Twierdzy Przemyśl i śmiem twierdzić że to się udało!
Reklama
– mówi autor projektu Grzegorz Gajdzik.
– Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Na ten rok planuję jeszcze kilka inicjatyw – nie tylko teatralnych, ale może też filmowych…
– zapowiada.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze