Do 1 grudnia 2023 r. odbiorcy, których głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna, mogą składać wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego. Gminy, do których podania zostaną składane, będą miały czas na wypłatę środków do końca marca.
To forma jednorazowego wsparcia finansowego dla odbiorców, którzy muszą się mierzyć z rosnącą ceną energii, zużywając ją na ogrzewanie gospodarstwa domowego. Wynosi ona kolejno 1000 i 1500 zł w zależności od zużycia. Z pierwszej kwoty mogą skorzystać odbiorcy zużywający rocznie nie więcej niż 5MWh energii. O 500 zł więcej mogą otrzymać ci, którzy potwierdzą przekroczenie tej wysokości rocznym zużyciem za 2021 rok.
Warunkiem otrzymania dofinansowania jest uzyskanie wpisu bądź zgłoszenie źródła ogrzewania do CEEB (Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – przyp.). Zgodnie z zasadą na jeden adres zamieszkania może przysługiwać tylko jeden dodatek elektryczny.
Nie przysługuje on również wnioskodawcom, którzy wcześniej otrzymali dodatek węglowy, ani tym, którzy posiadają fotowoltaikę. Szczegółowe informacje wraz ze wzorem wniosku zawarte są na stronie internetowej gov.pl oraz powinny być dostępne do pobrania w placówkach gminnych.
Wnioski można składać osobiście, za pośrednictwem poczty oraz przez skrzynkę e-PUAP. Informacja o pozytywnym bądź negatywnym rozpatrzeniu wniosku ma być przekazywana osobiście w urzędzie lub e-mailowo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja polecam zainwestować w ogrzewanie podczerwienią - nie ma lepszego i bardziej opłacalnego sposobu. Sama korzystałam z usług firmy https://www.krilblohm.pl/ i polecam każdemu.
Ja polecam zainwestować w ogrzewanie podczerwienią - nie ma lepszego i bardziej opłacalnego sposobu. Sama korzystałam z usług firmy https://www.krilblohm.pl/ i polecam każdemu.